StoryEditor

Filmové premiéry: Noví X-meni a príbeh sériového vraha

01.06.2019, 17:25
Autor:
hrnhrn
Prinášame prehľad filmov, ktoré majú v kinách premiéru 6. júna.

X-Men: Dark Phoenix

X- Meni čelia najhroznejšiemu a najsilnejšiemu nepriateľovi z vlastných radov. Keď vyrazia na celkom rutinnú záchrannú misiu na obežnú dráhu k ohrozenej posádke raketoplánu, zdá sa, že majú všetko pod kontrolou a operácia prebieha bez problémov. Ale zdanie klame.

Jean Grey (Sophie Turner) je zasiahnutá neznámou a smrtiacou vesmírnou silou, ktorá ju premení v jedného z najsilnejších mutantov. Zrodil sa Dark Phoenix a stáva sa hrozbou nielen pre svojich teraz už bývalých priateľov z radov mutantov, ale pre celú planétu.

Britský režisér a scenárista Simon Kinberg má na konte okrem X-Menov obidvoch Deadpoolov, Logan: Wolverine, Marťana či Vraždu v Orient exprese. V hlavných úlohách sa okrem Sophie Turner predstavia Jennifer Lawrence, James McAvoy, Michael Fassbender, Evan Peters, Jessica Chastain a ďalší.

Ted Bundy: Diabol s ľudskou tvárou (Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile)

Príbeh jedného z najznámejších a najmilovanejších sériových vrahov histórie, Teda Bundyho. Prekvapivým rozprávačom kriminálnej drámy je Bundyho priateľka, ktorá s ním v čase vrážd žila pod jednou strechou a o jeho hrôzostrašnej činnosti nemala ani potuchy.

Príbeh Teda Bundyho je v mnohých ohľadoch fascinujúci aj dnes, štyridsať rokov po tom, čo Amerika sedela prilepená k obrazovkám a sledovala s ním súdny proces. Bundy spáchal minimálne tridsať vrážd mladých žien. Všetky omráčil, brutálne uškrtil a znásilnil, často posmrtne.

Hoci budil hrôzu, počas procesu, ale aj po ňom, sa stal miláčikom mnohých žien a dievčat. Bol očarujúci, vzdelaný a inteligentný. Vďaka svojmu šarmu sa vždy ľahko zoznámil a odviedol svoju obeť bez problémov z verejného baru niekam preč, kde mohli byť sami. Dvakrát utiekol z väzenia, akúkoľvek vinu vyše desať rokov popieral a veril, že svojím osobným kúzlom si nakoniec nakloní aj porotu.

Film vzbudil veľký ohlas na festivale v Sundance. Okrem Zaca Efrona, ktorý v úlohe Teda Bundyho podáva skvelý herecký výkon, vo filme hrajú John Malkovich, Lily Collins a tiež Jim Parsons čiže Sheldon z Teórie veľkého tresku. Prvýkrát v kariére sa v hranom filme predstavil frontman legendárnej skupiny Metallica James Hetfield.

Režisér Joe Berlinger uviedol začiatkom roka na Netflixe dokument o Tedovi Bundym, ktorý je plný autentických záberov a rozhovorov. Šarmantný vrah znovu pobláznil rad diváčok, ktoré písali, že Bundy je naozaj sexy, až sa musel Netflix proti adorácii usvedčeného vraha verejne ohradiť. Ted Bundy sa vraj stal inšpiráciou pre rovnako nebezpečného ako charizmatického Hanibala Lectera.

Môj dedo spadol z Marsu

Na začiatku júna príde do kín aj dobrodružný film pre deti, ktorý vznikol v širokej koprodukcii siedmich krajín - Chorvátska, Nórska, Luxemburska, Slovinska, Bosny a Hercegoviny, Českej republiky a Slovenska. Jednu z hlavných postáv stvárnila herečka Petra Polnišová.

Snímka prináša príbeh dievčatka Uny, ktorej sa v jednej chvíli otočí hore nohami. Jej deda unesú mimozemšťania. a Una zistí, že jej dedo je sám mimozemšťan, ktorého raketa havarovala na zemi pred mnohými rokmi. V pivnici objaví dedovho pilota, malého mrzutého robota. Una a robot majú necelých 24 hodín na to, aby deda našli a zachránili.

Psia duša 2 (Dog´s Journey)

Snímka je voľným pokračovaním rodinného filmu o vernom psom kamarátovi, ktorý nakoniec nájde svojho strateného pána. Bailey má za sebou niekoľko rušných a pohnutých životov, ale svoju misiu splnil a teraz si spokojne žije u svojej rodiny. Až kým sa neobjaví nový prírastok – malá Clarity, ktorá bude tiež čoskoro potrebovať svojho verného štvornohého ochrancu. A Bailey svojmu pánovi sľúbi, že sa o ňu postará.

Šťastný Lazzaro (Lazzaro felice)

Posledný film, ktorý má premiéru 6. júna, prináša do kín Asociácia slovenských filmových klubov (ASFK). Šťastný Magická snímka Alice Rohrwacher skladá pôsobivú poctu klasickej kinematografii, z festivalu v Cannes si odniesla Cenu za najlepší scenár.

Lazzaro je dobrosrdečný a úprimný mladík, ktorý žije v odľahlej časti Talianska v izolovanej komunite roľníkov. Tí už pred desiatkami rokov stratili kontakt so zvyškom sveta a bez nároku na mzdu, vzdelanie alebo slušné životné podmienky tvrdo pracujú pre svoju premúdrelú pani. Bez možnosti porovnania však žijú svojím spôsobom šťastne.

Keď skupinu zotročených dedinčanov zhodou náhod objaví polícia, roľníci zisťujú, v akom klamstve roky žili a s vidinou splnených snov sa vydávajú do mesta. Zatiaľ čo ostatní prežívajú tvrdý stret s novou realitou, Lazzaro zostáva aj uprostred moderného sveta až dojemne dobrý a pôsobí ako čriepok stratenej minulosti.

01 - Modified: 2019-06-01 17:17:25 - Feat.: 0 - Title: Ako by vyzeral svet bez Beatles? Novinka Yesterday od dvoch legiend britského filmu prichádza do kín 02 - Modified: 2019-06-07 14:04:14 - Feat.: 0 - Title: Filmové premiéry: Muži v čiernom sú späť, novými agentami sú superhrdinovia z Marvelu 03 - Modified: 2019-07-16 08:53:14 - Feat.: 0 - Title: Stačilo by vám k životu 100 vecí? Do kín mieri komédia o životnom minimalizme 04 - Modified: 2019-04-27 19:42:37 - Feat.: 0 - Title: Májové kino: Bude Rocketman úspešný ako Bohemian Rhapsody? Obidva natočil rovnaký režisér 05 - Modified: 2019-05-08 16:00:55 - Feat.: 0 - Title: Nový Avatar bude v roku 2021, režisér Cameron pracuje na štyroch pokračovaniach naraz
01 - Modified: 2022-05-05 09:08:15 - Feat.: - Title: Milan Ondrík a Marián Mitaš nakrúcajú detektívku inšpirovanú baťovským svetom 02 - Modified: 2022-05-04 08:40:29 - Feat.: - Title: Filmový máj: Týchto sedem noviniek v kine nemôžete premeškať 03 - Modified: 2022-03-25 08:45:11 - Feat.: - Title: Do kín prichádza Tieňohra. Nový film režiséra Bebjaka je inšpirovaný skutočnými udalosťami 04 - Modified: 2022-02-02 11:15:26 - Feat.: - Title: Do kín prichádza V lete ti poviem, ako sa mám. Podľa tvorcov je ich najvýpravnejším filmom 05 - Modified: 2022-01-18 09:08:16 - Feat.: - Title: Najnovší Matrix, West Side Story aj slovenské komédie – do kín mieria očakávané filmy
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
07. jún 2023 23:21