Zľava: poradca Varys (Conleth Hill), Tyrion Lannister (Peter Dinklage), radkyňa Missandei (Nathalie Emmanuelová), kráľovná Daenerys (Emilia Clarkeová), davos Morský (Liam Cunningham) a Jon Snow (Kit Harington).HBO/Helen Sloanová
StoryEditor

HBO natočí seriál o udalostiach, ktoré predchádzali deju seriálu Hra o tróny

30.10.2019, 11:51
Autor:
(čtk)(čtk)
Obsadenie nového seriálu a to, kedy ju budú môcť diváci začať sledovať, HBO neprezradila.

Televízia HBO chce nadviazať na globálny úspech svojej televíznej adaptácie populárnej fantasy ságy Hra o tróny. Divákom preto ponúkne desaťdielny seriál o udalostiach, ktoré jeho deju predchádzali. Seriál s názvom House of Dragon bude vychádzať z knihy Oheň a krv amerického spisovateľa Georgea Raymonda Richarda Martina. Oznámil to programový šéf HBO Casey Bloys pri prezentácii streamovacej služby HBO Max, ktorá má byť uvedená do prevádzky v máji 2020.

Dej chystaného seriálu bude o tri storočia predchádzať udalostiam pôvodného seriálu a bude sa sústrediť na rod Targaryenov. Ten v Hre o tróny, ktorá skončila tento rok v máji ôsmou epizódou, zosobňoval kráľovná Daenerys, v podaní Emilie Clarkeovej, so svojimi drakmi.

HBO zároveň odmietla komentovať správy, že upustila od iného príbehu, ktorý sa mal odohrávať dokonca tisíc rokov pred dejom Hry o tróny. Podľa agentúry AP bol v Severnom Írsku natočený pilotný diel, v ktorom hrá Naomi Wattsová.

Seriál Hra o tróny vznikol na motívy Martinovej série románov nazvanej Pieseň ľadu a ohňa. Tento rok získal štvrtýkrát americkú televíznu cenu Emmy v kategórii najlepší dramatický seriál.

​Obsadenie nového seriálu a to, kedy ju budú môcť diváci začať sledovať, HBO neprezradila.

24. máj 2022 04:58