HBO
StoryEditor

Hra o tróny sa dočká divadelnej adaptácie, cieľom je Broadway

31.03.2021, 08:45
Autor:
ČTKČTK
Dej sa bude odohrávať v čase 17 rokov pred začiatkom seriálového príbehu.

Televízny seriál Hra o tróny (Game of Thrones) z dielne HBO sa dočká divadelné adaptácie, premiéra bude v roku 2023. Na príprave sa podieľa autor literárnej predlohy George RR Martin, ktorý na projekte začal pracovať ešte pred súčasnou pandémiou. Produkčný tím by divadelnú hru rád uviedol na renomovaných scénach v Londýne a New Yorku, píše agentúra AFP.

Divadelnú hru napíše Brit Duncan Macmillan, ktorý stojí napríklad za adaptáciou knihy 1984 od Georgea Orwella. Réžie sa ujme Dominic Cooke. V predstavení sa objavia postavy známe z obrazoviek, dej sa bude odohrávať v čase 17 rokov pred začiatkom seriálového príbehu.

"Inscenácia sa pochváli príbehom o láske, pomste, šialenstve a nebezpečenstve zahrávania sa s proroctvom. Odhalí tajomstvá a klamstvá, ktoré boli doteraz len naznačené," píše sa vo vyhlásení producentov pre médiá.

Seriál Hra o tróny mal celkom osem sérií a HBO ho vysielala v rokoch 2011 až 2019. Na rok 2022 pripravuje HBO tematicky súvisiaci seriál House of the Dragon (Dom draka). S autorom románovej predlohy Martinom nedávno firma podpísala zmluvu o spolupráci na päť rokov. Spisovateľ spolupracuje aj na príprave iného projektu s Netflixom.

24. máj 2022 03:55