StoryEditor

RTVS pokrstila svoj nový seriál Hniezdo. Jeho téma je nadčasová a mimoriadne aktuálna, povedal Rezník

16.01.2020, 09:55
Autor:
TASRTASR
Seriál odštartoval úspešne, stal sa najsledovanejším programom dňa.

Nedeľný hlavný vysielací čas na Jednotke patrí od 12. januára novému pôvodnému seriálu Hniezdo. Jeho štart bol úspešný, prvú časť si pozrelo takmer pol milióna divákov a bola najsledovanejším programom dňa.

Dvanásťdielny dramatický seriál z produkcie RTVS slávnostne uviedli do života v stredu v Mlynskej doline v Bratislave. "Chcem mu zaželať, aby bol najlepším seriálom nielen v roku 2020, ale aby sa zapísal do zlatého fondu RTVS, aby ho mohli sledovať nielen súčasní diváci, ale aby bol tak obľúbený, aby sme sa k nemu mohli vracať," povedal v príhovore generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

​​​Téma, ktorú nadčasová seriálová novinka prináša, je podľa neho mimoriadne aktuálna. Seriál ponúka divákom sondu do príbehov a osudov ľudí, ktorí nemôžu mať deti, no ktorí túžia po deťoch, chcú si ich adoptovať, čo je dnes stále častejšie sa vyskytujúci fenomén generácie tridsiatnikov. Ale hovorí aj o tých, ktorí deti mať nechcú. "Je mnohovrstevný, je tam nosná téma adopcie, ale sú tam línie podnikateľov, hráčska závislosť, je tam spracovaná téma odlúčenia rodiny. Mnohovrstevnosť tohto seriálu je jeden z jeho kľúčových atribútov," zhodnotil Rezník.

"Mňa osobne veľmi potešilo a pobavilo to, že každý diel končí nejakou prekvapivou situáciou. Pevne verím, že nás tento seriál prekvapí a bude naozaj úspešný a dúfam, že aj najúspešnejší," uviedol programový riaditeľ RTVS Marek Ťapák k Hniezdu, ktoré sľubuje emócie, napätie, manželský život v celej jeho pestrosti, ale aj kriminálnu zápletku. Účinkujú v ňom poprední slovenskí herci, ale aj úplní neherci. Jedna z hlavných úloh totiž patrí novorodencovi, ktorý skomplikuje životy jednotlivým aktérom. Novorodencov tvorcovia počas šiestich týždňov natáčania vystriedali 15, z toho jedny dvojičky, keďže sa točilo od leta do jesene.

Podľa dramaturgičky Dany Gargulákovej je Hniezdo zaujímavé aj tým, že sa jeho dej tvorcovia snažili preniesť do menšieho mesta. "Odišli sme z Bratislavy, kde sa dosť seriálov natočilo, respektíve o problémoch veľkomesta sa už viac porozprávalo. Vrátili sme sa na menšie mesto, kde ešte stále fungujú medziľudské vzťahy inak, ľudia si viac vidia poza ploty, preto aj niektoré veci, ktoré z toho vyplývajú, majú mať reálny podklad," konštatovala s tým, že snahou tvorcov bolo aj to, aby emočnú tému Hniezda nesledovali len ženy: "Je tu zakomponovaná pomerne silná linka menších podnikateľov a s tým súvisiace problémy. Preto si myslíme, že seriál by mohol zaujať širšie spektrum divákov. Prvý diel nám zatiaľ dáva za pravdu, že sme sa trafili do čierneho."

Režisérom a spoluautorom seriálu je Braňo Mišík (Specialisté, Pravá tvár, ZOO či Divoké kone), pod scenár sa ďalej podpísali Alena Bodingerová, Biba Bohinská, Peter Nagy a Naďa Jurkemik. Za kamerou stáli Mário Ondriš a Laco Janošťák. V hereckej zostave figurujú Soňa Norisová, Alexander Bárta, Marián Mitaš, Andrea Karnasová, Zuzana Kubovčíková Šebová, Marek Geišberg, Pavol Višňovský a Zuzana Frenglová. O kostýmy pre všetkých sa starala kostýmová výtvarníčka Lucia Šedivá.

"Pracovali sme cez to leto na niečom výnimočnom. Za seba môžem povedať, že som sa možno pri žiadnom seriáli tak emočne nenatrápila ako pri tomto seriáli, ale stálo to za to, aspoň dúfam, že výsledok bude stáť za to," prezradila Norisová a poďakovala scenáristom za inšpiratívne dielo, do ktorého boli všetci herci "veľmi vtiahnutí".

"Scenár som zhltla na jedenkrát, každý diel končí tak, že som hneď chcela čítať ten ďalší a bola som veľmi zvedavá, ako to dopadne. To rozuzlenie je naozaj veľmi zaujímavé," naznačila herečka. Norisová stvárňuje jednu z hlavných hrdiniek - vzornú manželku a matku dvoch detí, ktorá sa tretieho dieťaťa vzdá pri anonymnom pôrode.

Hniezdo bude na obrazovkách Jednotky pokračovať v nedeľu 19. januára o 20.30 h.

01 - Modified: 2019-11-02 18:14:15 - Feat.: 0 - Title: Televízie prezradili novinky budúceho roka. Premiéru bude mať desať nových seriálov 02 - Modified: 2020-01-28 09:05:05 - Feat.: 0 - Title: Seriálové novinky na HBO: Lákadlom tohto roka je dráma s Nicole Kidman 03 - Modified: 2019-12-15 11:45:24 - Feat.: 0 - Title: Režisér Bebjak nakrúca minisériu Herec. Na obrazovky sa dostane budúci rok 04 - Modified: 2019-11-02 18:13:11 - Feat.: 0 - Title: Televízie uvedú v novom roku dve úplne nové šou, ktoré zabodovali vo svete 05 - Modified: 2020-01-25 19:39:45 - Feat.: 0 - Title: Najlepšie seriály roku 2019, ktoré sa oplatí vidieť
01 - Modified: 2022-05-05 12:35:28 - Feat.: - Title: Miniséria Iveta spevácku legendu nesúdi. Prinesie jej skutočný príbeh 02 - Modified: 2022-05-13 06:49:24 - Feat.: - Title: Televízny apríl: Prime time ťahali Druhá šanca, Nemocnica a Let‘s Dance 03 - Modified: 2022-05-05 05:56:29 - Feat.: - Title: Druhá šanca sa s divákmi rozlúčila. Finále sledovalo takmer 600-tisíc divákov 04 - Modified: 2022-04-27 08:35:50 - Feat.: - Title: Nova pripravuje denný seriál s netradičným konceptom. Neherci v ňom priblížia život mladých v Prahe 05 - Modified: 2022-04-28 17:13:05 - Feat.: - Title: RTVS nasadí na nedele nový seriál. Premiéru bude mať v máji
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. jún 2023 17:35