pozeranie televízieReuters
StoryEditor

Na Slovensku vznikla Asociácia televíznych vysielateľov Slovenska

29.02.2020, 17:55
Autor:
TASRTASR
Jedným z cieľov asociácie je ochrana slobody prejavu a slobodného šírenia informácií.

Komerčné televízne stanice vytvorili samostatnú Asociáciu televíznych vysielateľov Slovenska (ATVS).

Jej zakladateľmi sú Markíza-Slovakia (televízie Markíza, Doma a Dajto), Mac TV (televízie Joj, Plus, Wau a ďalšie) a Cen (TA3). Jedným z cieľov asociácie je ochrana slobody prejavu a slobodného šírenia informácií prostredníctvom televízneho vysielania.

"Asociácia televíznych vysielateľov má pred sebou veľa úloh, ale aj vízií, ktoré nás povedú k budúcemu zmysluplnému rozvoju televízneho vysielania. V súčasnosti už nikto nepochybuje, že televízia ako médium sa mení a má mnoho možností na výber," uviedol predseda predstavenstva ATVS Marcel Grega.

Grega dodal, že k týmto zámerom televízia potrebuje nielen energiu a investície, ale predovšetkým dobrú legislatívu a transparentný priestor, v ktorom bude môcť svoje plány uskutočňovať. Asociácia podľa jeho slov plánuje aj koordináciu s domácimi a zahraničnými partnermi pôsobiacimi na mediálnom trhu.

ATVS sa chce predovšetkým aktívne podieľať na legislatíve televízneho vysielania a autorských práv a na formovaní slovenského televízneho trhu tak, aby boli tieto procesy v súlade s európskou audiovizuálnou legislatívou. Podľa jej zakladateľov sa bude snažiť o zachovanie korektného trhového prostredia na Slovensku a voľnú hospodársku súťaž.

01 - Modified: 2020-01-29 13:04:55 - Feat.: 0 - Title: Televízie prechádzajú vývojom. Nové meranie ho bude reflektovať, hovorí riaditeľ PMT Vladimír Fatika
01 - Modified: 2020-05-09 19:03:34 - Feat.: - Title: Televízie a filmoví či reklamní producenti chcú obnoviť výrobu. Štát žiadajú o výnimku pre umelcov
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
30. máj 2023 02:34