Reuters
StoryEditor

Vojvodkyňa Meghan prehrala na súde prvé kolo s bulvárnym denníkom

02.05.2020, 10:40
Autor:
ČTKČTK
Sudca označil tvrdenia vojvodkyne za príliš všeobecné, nedostatočne prezentované alebo irelevantné.

Londýnsky vrchný súd dnes zamietol časť žaloby vojvodkyne Meghan proti vydavateľovi bulvárnych novín Mail on Sunday. Rozhodol, že nedeľník nenarušil svojimi článkami súkromie manželky princa Harryho.

Vojvodkyňa zo Sussexu sa na súd obrátila po tom, čo denník zverejnil okrem iného úryvky z jej súkromného ručne písaného listu otcovi, s ktorým nemá dobré vzťahy.

Obžaloba sa týka piatich článkov uverejnených vo februári 2019 - dva zverejnil Mail on Sunday a tri vyšli na webe MailOnline. Médiu list odovzdal sám Markle.

Vojvodkyňa Meghan obvinila Mail on Sunday a jeho vydavateľskú spoločnosť Associated Newspapers z porušenia súkromia a z porušenia autorských práv. Sťažovala si tiež, že noviny chceli medzi ňou a otcom vyvolať konflikt, že proti nej vedie kampaň a že jeho redaktori rokovali nečestne a so zlými úmyslami.

Tieto obvinenia ale sudca označil za príliš všeobecné, nedostatočne prezentované alebo irelevantné pre jadro súdneho konania. V hlavnom pojednávaní, ktorého termín zatiaľ nie je známy, by mal súd rozhodnúť, či bolo zverejnenie obsahu listu vo verejnom záujme alebo nie.

Harry a jeho manželka Meghan mali problémy s bulvárom opakovane a neblahé skúsenosti s ním prekonala kráľovská rodina ešte skôr. Harryho matka, princezná Diana, zomrela v roku 1997 v Paríži pri dopravnej nehode. Vodič vozidla, v ktorom išla so svojím vtedajším priateľom Dodim al-Fayedom, narazil do mostného piliera, keď sa snažil uniknúť bulvárnym fotografom.

21. máj 2022 08:35