StoryEditor

Zuckerberg predstavil nový nástroj metaverza. Pomocou hlasových pokynov vytvorí virtuálny svet

24.02.2022, 07:15
Autor:
ČTKČTK
Nový koncept Builder Bot umožní ľuďom popísať umelej inteligencii, čo chcú vygenerovať.

Spoločnosť Meta Platforms pracuje na výskume umelej inteligencie, ktorá ľuďom umožní prirodzenejšie komunikovať za pomoci hlasových asistentov alebo prekladať medzi rôznymi jazykmi. Oznámil to šéf firmy Mark Zuckerberg, podľa ktorého ide o krok vpred v komunikácii v rámci technológie metaverza, teda futuristického digitálneho sveta.

Zuckerberg stavia na to, že metaverzum bude nástupcom mobilného internetu. „Kľúčom k odomknutiu väčšiny čiastkových pokrokov je umelá inteligencia,“ uviedol šéf firmy, pod ktorú spadá aj sociálna sieť Facebook.

Nová technológia podľa Zuckerberga umožní čisto pomocou hlasových pokynov utvoriť okolitý svet. Predstavil koncept zvaný Builder Bot, pomocou ktorého môžu ľudia umelej inteligencii popísať, čo chcú vygenerovať. Pri demonštrácii sa Zuckerberg ako beznohý avatar objavil vo virtuálnom svete a hlasom zadal pokyny, vďaka ktorým sa okolo neho utvorila pláž a následne mraky, stromy a dokonca pikniková deka.

„S ďalším vývojom technológie budete môcť vytvoriť podrobné svety na objavenie a zdieľanie s ostatnými, a to len za pomoci svojho hlasu,“ uviedol Zuckerberg bez toho, aby spresnil časový horizont, v ktorom bude technológia dostupná.

Meta zároveň pracuje na ďalších projektoch, okrem iného na univerzálnom zvukovom prekladači, ktorého cieľom má byť okamžitý hlasový preklad všetkých jazykov. Spoločnosť si predtým vytýčila cieľ, podľa ktorého by mala jej vytvorená umelá inteligencia zvládať preklad medzi všetkými písanými jazykmi.

Technológia firma využije v rámci technológie metaverza, ktorá zahŕňa sieť virtuálnych prostredí, ku ktorým sa pristupuje cez rôzne zariadenia. Používatelia potom v týchto virtuálnych svetoch môžu napríklad pracovať, stretávať sa s ďalšími ľuďmi alebo hrať hry.

01 - Modified: 2022-06-29 07:13:07 - Feat.: - Title: Instagram a Facebook odstraňujú príspevky ponúkajúce interrupčné tabletky 02 - Modified: 2022-05-18 04:11:52 - Feat.: - Title: Americký kongres si posvietil na proruskú propagandu na slovenskom Facebooku 03 - Modified: 2022-03-22 08:36:56 - Feat.: - Title: Rusko stoplo Facebook a Instagram. Súd zakázal v celej krajine ich prevádzku 04 - Modified: 2022-03-11 12:06:50 - Feat.: - Title: Facebook umožní zverejňovať v niektorých krajinách výzvy na zabitie Putina 05 - Modified: 2022-03-04 18:00:32 - Feat.: - Title: Rusko zablokovalo Facebook. Nepáči sa mu, aké správy o invázii sa tam objavujú
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. júl 2022 02:32