Markíza KRIMI
StoryEditor

Markíza spúšťa novú stanicu Krimi. Prinesie najmä zahraničné kriminálne seriály

23.03.2022, 09:05
Autor:
redred
Ďalšia televízna stanica skupiny Markíza odštartuje už v júni 2022.

Ďalšia televízna stanica skupiny Markíza určená pre slovenský trh odštartuje už v júni 2022 prostredníctvom operátorov všetkých foriem platených televíznych služieb.

Televízna rodina skupiny Markíza sa od júna 2022 rozrastie o ďalšieho člena, ktorým sa stane úplne nová stanica Markíza KRIMI. Ako už názov napovedá, zameriavať sa bude na detektívnu a kriminálnu tematiku, a to najmä prostredníctvom špičkových zahraničných seriálov.

„Slovenskí diváci mali vždy radi detektívne a kriminálne príbehy zo zahraničia, preto sme sa rozhodli jednu našu televíziu venovať práve tomuto žánru. Markíza KRIMI nám pomôže docieliť širšiu tematickú pestrosť a presnejšiu profiláciu našich staníc,“ vysvetlil Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

„Cítime, že práve teraz je ten správny čas na spustenie novej televíznej stanice. Slovenský televízny trh aktuálne zažíva absolútny rozmach, Markíza KRIMI nám tak pomôže uspokojiť enormný divácky dopyt a obchodným partnerom poskytne ďalší atraktívny priestor na komunikáciu ich kampaní,“ doplnil Juraj Máťuš, riaditeľ Centra reklamy skupiny Markíza.

Markíza KRIMI bude vysielať 24 hodín denne na území Slovenska prostredníctvom operátorov všetkých foriem platených televíznych služieb, výlučne iba vo verzii vo Full HD kvalite. Okrem titulov známych z existujúcich staníc skupiny Markíza prinesie Markíza KRIMI aj exkluzívne novinky a ďalšie prémiové, celosvetovo populárne seriály. Sledovanosť novej stanice bude meraná v rámci PMT a čoskoro po spustení sa stane súčasťou rozloženia Markíza Group GRP.

Skupina Markíza v súčasnosti na Slovensku prevádzkuje televízie Markíza, Markíza +1, Doma a Dajto, špeciálne pre český trh je určená stanica Markíza International.

01 - Modified: 2022-03-04 17:09:16 - Feat.: 0 - Title: Televízia JOJ spustí spravodajskú stanicu JOJ 24. Odštartovala už novú sekciu podcastov 02 - Modified: 2022-03-09 11:33:06 - Feat.: 0 - Title: RTVS mení zameranie Trojky. Dočasne z nej bude spravodajská stanica :24 03 - Modified: 2021-12-02 13:34:00 - Feat.: 0 - Title: Markíza spustí novú televíziu, Joj zas streamovaciu službu
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
29. máj 2023 18:42