StoryEditor

Geissenovci bodovali u mladšieho publika, celkovo najviac divákov mala Mama na prenájom

04.05.2023, 12:06

Celkovo najsledovanejšie programy dňa na trhu sa v oboch hlavných cieľových skupinách včera stali večerné spravodajské relácie o počasí na TV Markíza a TV Joj.

Vyzerá to tak, že Geissenovci nevyvovalali veľký záujem Slovákov iba pri svojej minuloročnej návšteve Slovenska, ale lákali aj ku obrazovkám. 

TV Joj včera v prime time priniesla prvé dva diely z piatich. Divákov ťahala ku obrazovkám zvedavosť, čo všetko  títo kontroverzní milionári u nás zažili.

image

Geissenovci: S očakávanými epizódami, natočenými na Slovensku, zaplní Jojka tri večery

Program Geissenovci - Tažký život milionárov včera zvalcoval deň v obchodne podstatnej cieľovej skupine 12 - 54. S náskokom tak v tejto cieľovke vyhral.

V počte všetkých divákov pri obrazovkách, teda divákov aj nad 54 rokov, však Geissenovcov bez problémov zdolala podvečerná Mama na prenájom.  

image

Geissenovci - Ťažký život milionárov.

Jojka včera zahrala  prvé dva diely z ich návštevy Slovenska. Prvý diel, odvysielaný od 20:35 hodiny, sa suverénne usadil v cieľovej skupine divákov od 12 do 54 rokov na prvom mieste, druhý diel skončil na štvrtej priečke. Prvá epizóda dosiahla vysoký rating 8,1 percenta a podiel na trhu 27 percent.

image

Jojka chystá prekvapenie. Čoskoro odvysiela čo zažili Geissenovci vlani na Slovensku

Druhý diel, ktorý Jojka vysielala od 21:34 hodiny, si pripísal rating rovných 7 percent, ale podielom na trhu vyskočil ešte vyššie a to až na 29,8 percenta.

image

2 na 1.

Markíza vysielala v prime time reprízu zábavnej šou 2 na 1 s  Gabrielou Marcinkovou. Epizóda, v ktorej si Adela Vinczeová a Dano Dangl pozvali do šou herečku, ktorá aktuálne hviezdi aj v šou Let´s Dance, uhrala iba polovičný rating ako Geissenovci a to 4,2 percenta a podielom na trhu išli na 16,4 percenta.

Verejnoprávna televízia na Jednotke ponúkla divákov film Vraždy v Pont-Aven, ktorý dosiahol len 7,7 percentný trhový podiel. Šou 2 na 1 si celkovo pozrelo 262 tisíc divákov nad 12 rokov a Vraždy v pont-Aven sledovalo 242 tisícové publikum. 

image

Vraždy v Pont-Aven.

Podvečer výrazne zabodovala Mama na prenájom. Včera dosiahla absolútny rekord. V obchodnej cieľovke 12-54 si pripísala rating 7,5 percenta a podiel na trhu jej vystrelil na extrémnych 34,3 percenta. Takýmito výkonmi sa mohol v svojich najlepších časoch pochváliť iba jej predchodca - seriál Oteckovia.

Aj v univerzálnej cieľovej skupine všetkých divákov nad 12 rokov zaujal podvečerný seriálový hit najviac divákov. Dokonca porazil aj večerných Geissenovcov a stal sa najsledovanesjším nespravodajským programom dňa. Celkovo si 82. epizódu pozrelo 446 divákov nad 12 rokov. 

image

Mama na prenájom.

Bez servítky aj Traf to! za Mamou na prenájom zaostali. Kuchárska šou na Jojke dosiahla rating 5,1 percenta a trhový podiel 23,9 percenta. Zábavnej šou Traf to! na Jednotke sa stále darí podpriemerne. Včera uhrala trhový podiel len 4,6 percenta. V univerzálnej cieľovej skupine všetkých divákov nad 12 rokov sledovalo Bez servítky 320 tisíc divákov a Traf to! videlo 144 tisícové publikum divákov nad 12 rokov.

image

Bez servítky.

Najsledovanejšími spravodajskými programami na trhu sa v oboch hlavných cieľových skupinách stali večerné spravodajské relácie o počasí. TV Markíza so svojím Počasím dosiahla v cieľovke 12-54 rating 6,8 percenta a trhový podiel 26,1 percenta a Najlepšie počasie na Jojke rating 6,8 percenta a 24,1 percentný trhový podiel. V univerzálnej cieľovej skupine 12+ zaujala relácia Počasie 475 tisíc divákov a Najlepšie Počasie si pozrelo 486 tisíc divákom. 

Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA. Reach je uvedený s podmienkou tri minúty a viac. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. jún 2023 02:44