Markíza
StoryEditor

Vedenie Markízy odkazuje zamestnancom: Nemienime ustupovať ultimátam

30.05.2024, 11:46
Autor:
redred

„Požiadavky zamestnancov sú nepochopením situácie," píše sa v stanovisku Televízie Markíza.

V Markíze hrozí štrajk. Viac ako stovka zamestnancov televízie dala generálnemu riaditeľovi Petrovi Gažíkovi a šéfovi Centra spravodajstva a publicistiky Michalovi Kratochvílovi už v pondelok trojdňové ultimátum. Žiadajú ich garanciu návratu relácie Na telo po letnej prestávke aj s pôvodným moderátorom Michalom Kovačičom.  „V opačnom prípade využijeme všetky právne kroky kolektívneho odporu, ktoré nám umožňuje zákon," napísali zamestnanci v otvorenom liste. Trojdňová lehota uplynie už dnes. 

Markíza dnes zverejnila ostré stanovisko k požiadavke svojich zamestnancov, v ktorom sa píše: „Televízia Markíza ako súkromná televízna stanica, ktorá plne rešpektuje zákonný rámec upravujúci pravidlá televízneho vysielania v Slovenskej republike a podmienky z udelených oprávnení, ako aj nedotknuteľnosť súkromného vlastníctva, konštatuje, že v žiadnom prípade nemôže – a ani nemieni – ustupovať ultimátam ohľadom svojej programovej štruktúry a personálnych otázok.

Osobitne v kontexte posledných udalostí, kedy došlo k porušeniu všetkých zásad profesionálnej žurnalistiky zo strany jej vlastného zamestnanca a tým poškodeniu dobrej povesti TV Markíza, považujeme zverejnené požiadavky za absolútne nepochopenie situácie."

Televízia zdôrazňuje, že pre konanie moderátora Na telo neexistuje žiadne ospravedlnenie. Michal Kovačič v závere nedeľného vydania politickej diskusie obvinil televíziu z cenzúry a nátlaku. 

„Zneužitie živého vysielania zamestnancom televízie, ktorý dostal od vysielateľa dôveru, je najhrubším porušením povinností, akých sa môže dopustiť. TV Markíza je presvedčená, že žiadne médium nemôže takéto konanie tolerovať." 

Či sa Na telo vráti v jesennej štruktúre na obrazovky a v akej podobe, sa ešte uvidí. „TV Markíza bude počas vzniknutej vysielacej prestávky intenzívne pracovať na budúcej koncepcii relácie Na telo tak, aby bola platformou pre korektnú diskusiu medzi jednotlivými politickými stranami a názorovými prúdmi v slovenskej spoločnosti. TV Markíza nedopustí, aby táto relácia, ako aj celé jej vysielanie, bolo zneužité v prospech ktorejkoľvek z politických strán."

 

 

01 - Modified: 2024-06-05 05:35:39 - Feat.: - Title: Vyzývať akcionárov Markízy na obranu demokracie je absurdné (komentár) 02 - Modified: 2024-05-30 15:41:58 - Feat.: - Title: Člen Redakčnej rady CME: Som presvedčený, že Na telo sa vráti s moderátorom, ktorý sa chová profesionálne 03 - Modified: 2024-05-28 08:57:21 - Feat.: - Title: Robert Kaliňák reaguje na moderátora Na telo: Obviňovanie vlády z cenzúry a orbanizácie médií je vrcholom zavádzania 04 - Modified: 2023-12-15 11:26:54 - Feat.: - Title: Ceny za športové licencie sú za hranicou únosnosti, tvrdia zástupcovia 3 najsilnejších slovenských televízií 05 - Modified: 2023-10-06 07:37:00 - Feat.: - Title: Český televízny líder už ohlásil zdražovanie reklamy
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
17. jún 2024 17:03