Peter Mayer / Krst reedície knihy V lete ti poviem, ako sa mám
StoryEditor

Evita pokrstila reedíciu knihy V lete ti poviem, ako sa mám

24.11.2021, 10:05
Filmové spracovanie uvedú kiná budúci rok na Valentína.

Po úspechoch kinohitov Všetko alebo nič a Príliš osobná známosť sa v poradí už tretia kniha od autorky Evity Twardzik s názvom V lete ti poviem, ako sa mám dočkala filmového spracovania.

Pri príležitosti uvedenia snímky do kín, ktorá je plánovaná na Valentína 2022, sa krstila aj reedícia knihy s rovnomenným názvom. Knižný titul do života uviedli herci, ktorí hlavných hrdinov predstavujú aj na filmovom plátne.

Kniha i film V lete ti poviem, ako sa mám, ktorý vznikal pod producentskou taktovkou spoločnosti Nunez NFE, mapuje životy partie štyridsiatnikov, ktorí sa kamarátia od detstva a dodnes sa stretávajú už spolu so svojimi rodinami. „Mimoriadne úspešnú evitovku V lete ti poviem, ako sa mám, ktorá vyšla v roku 2018, sme vypredali. S prichádzajúcim rovnomenným filmom sme sa preto rozhodli priniesť filmovú reedíciu tohto bestselleru od Evity, kde nájdete aj jedinečné pohľady do zákulisia nakrúcania. Veríme, že novinka bude rovnako úspešná ako prvé vydanie,“ povedal Ivan Netík, riaditeľ marketingu vydavateľstva MAFRA Slovakia.

Peter Mayer / Krst reedície knihy V lete ti poviem, ako sa mám

​​Vďaka filmovej reedícii sa môžete opäť začítať do príbehov štyroch manželských dvojíc, ktoré v snahe „žiť šťastne“ skrývajú rôzne tajomstvá nielen pred priateľmi, ale najmä každý sám pred sebou. Tie však postupne vyplávajú na povrch, čo navždy životy hlavných hrdinov zmení.

Na slávnostnom uvedení knižnej filmovej reedície do života, pod taktovkou moderátorky Lenky Debnárovej, sa úlohy krstných rodičov zhostila samotná autorka Evita Twardzik spolu s tromi filmovými hrdinami. Knihu v tvrdej väzbe sektom pokrstili herci Dominika Morávková, Petra Vajdová a Marián Miezga. „Nech sa všetci zídeme na jar aj na premiére filmu,“ zaželali herci hromadne knižnej filmovej reedícii.

Peter Mayer / Krst reedície knihy V lete ti poviem, ako sa mám

​Autorka Evita dodala, prečo by sa z čitateľov mali stať aj diváci: „V každom filme je oproti knihe trochu rozdiel v závere. Tu bude najviac viditeľný, pretože knižka končí smutne. Po našej poslednej snímke som si povedala, že pôjdeme do niečoho veselého. Verím, že aj pre divákov skončí všetko tak, že pôjdu vysmiati z kina. Ten film vás pohladí a možno vás donúti ozvať sa starým dobrým kamarátom. A len vás utvrdí v tom, aké je dôležité mať okolo seba ľudí, ktorí vás majú radi za každých okolností.“

Peter Mayer / Krst reedície knihy V lete ti poviem, ako sa mám

​Viac o filmovom spracovaní knižky, ktoré bude mať v kinách premiéru na Valentína, si môžete prečítať aj v týchto článkoch:

01 - Modified: 2021-10-27 14:01:33 - Feat.: - Title: Šťastný nový rok 2: Tvorcovia zverejňujú oficiálny trailer filmu 02 - Modified: 2021-10-06 12:10:40 - Feat.: - Title: Evita posiela do kín nový film V lete ti poviem, ako sa mám 03 - Modified: 2021-05-14 10:40:06 - Feat.: - Title: Padla posledná klapka novej „evitovky“: Hercom bola zima, nechýbali slzy 04 - Modified: 2021-04-14 08:38:16 - Feat.: - Title: Mariana Csengel Solčanská nakrúca rozprávku Zakliata jaskyňa 05 - Modified: 2021-03-31 17:07:42 - Feat.: - Title: FEBIOFEST 2021 ocenil ako najlepší pripravovaný slovenský film Potopa
menuLevel = 2, menuRoute = news/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
21. júl 2024 05:21