StoryEditor

Nick Cave v koncertnom filme Distant Sky. Záznam z koncertu v Kodani premietnu len v jeden deň, len v Kine Lumière

09.04.2018, 14:00
Autor:
TSTS
Len vo štvrtok 12. apríla 2018 bude možné v kinách na celom svete vidieť film Nick Cave & The Bad Seeds Live in Copenhagen.

Jedine vo štvrtok 12. apríla 2018 bude možné v kinách na celom svete vidieť koncertný film Distant Sky – Nick Cave & The Bad Seeds Live in Copenhagen, ktorý zaznamenáva šou z kodanskej Royal Arena, jednej zo zastávok minuloročnej koncertnej šnúry charizmatického speváka Nicka Cavea a jeho kapely The Bad Seeds.

Zaznel na nej kritikou i fanúšikmi ospevovaný posledný album Skeleton Tree, ale i klasické skladby z ich repertoáru. V cykle Music & Film koncert uvedie aj Kino Lumière v Bratislave, a to v dvoch projekciách o 19.30 a 22.10 hod.

Austrálsky spevák, textár, básnik a herec Nick Cave sa objaví v Kine Lumière v cykle Music & Film už po tretíkrát. Pred štyrmi rokmi sa premietal film Nick Cave: 20 000 dní na Zemi (2014), o dva roky neskôr film Nick Cave: One More Time witg Feeling (2016), ktorý vznikol počas nahrávania albumu Skeleton Tree a Cave sa v ňom vyrovnával s tragickou smrťou svojho syna.

Film Distant Sky – Nick Cave & The Bad Seeds Live in Copenhagen je záznamom koncertu z 20. októbra 2017 z kodanskej Royal Arena z rovnomenného turné, ktoré v minulom roku vzbudilo mimoriadne reakcie fanúšikov a kritikov.

„Kapele charizmatického Austrálčana sa na koncertoch od Austrálie cez USA až po Európu darilo vytvárať intímnu atmosféru a hlboký vzťah s publikom, zatiaľ čo novinári ich oslavovali najnadšenejšími reakciami, akých sa im počas ich úctyhodnej kariéry dostalo,“ hovorí dramaturg cyklu Music & Film Miro Ulman o filme, ktorý na Slovensku uvedie len Kino Lumière. „Zažiť to len raz v živote nestačí, a tak bolo úplne logické, že z turné Skeleton Tree vznikol film, vďaka ktorému si teraz môžu fanúšikovia ten pocit znova zopakovať. Na veľkom plátne navyše uvidia i detaily, ktoré im počas koncertu mohli uniknúť.“

Koncertný film nakrútil oceňovaný režisér David Barnard, ktorý sa špecializuje na hudobné dokumenty a živé prenosy. Na svojom konte má spoluprácu s viacerými hudobnými legendami a interpretmi, ako sú napríklad Alice Cooper, Atoms for Peace, Craig Armstrong, Björk, Diana Krall, Gorillaz, New Order, Paul Weller, Pulp, Radiohead, Red Hot Chili Peppers, Spice Girls, Travis i mnohými ďalšími. Za svoje filmy bol nominovaný na ceny BAFTA či Grammy. S kapelou Nick Cave & The Bad Seeds spolupracoval už v roku 2004 na zázname ich koncertu v londýnskej Brixton Academy, ktorý vyšiel v roku 2007 na DVD pod názvom The Abattoir Blues Tour.

Podľa Mira Ulmana „Nick Cave a jeho kapela dávajú svojej hudbe úplne všetko. Najlepšie je to asi vidieť v závere skladby Jubilee Street. Ale nemá zmysel vyzdvihovať niektorú z piesní. Hoci každá z nich prináša nejaký silný okamih, ako celok pôsobí koncert takmer dokonalo. Obraz a zvuk sú vynikajúce a diváci v kine budú mať asi chuť vstať a tancovať,“ sprostredkúva svoje dojmy Ulman. Dopĺňa tiež, že „zatiaľ nie je žiadna zmienka o vydaní koncertu na blu-ray alebo DVD nosiči, takže ide o jedinečnú šancu užiť si toto vystúpenie na veľkom plátne s kvalitným zvukom.“

O filme napísali:

★★★★★ „Výnimočná odpoveď na nepredstaviteľné.“ The Telegraph

★★★★★ „Zábavné a nečakane triumfálne.“ The Guardian

★★★★★ „Napäté a búrlivé i nežné a katarzné. Majstrovské.“ The Independent

01 - Modified: 2017-09-05 19:48:06 - Feat.: - Title: Jeseň v Kine Lumière bude v znamení nemeckej kinematografie 02 - Modified: 2017-08-24 12:08:22 - Feat.: - Title: Ženská rokenrolová hviezda Janis Joplin sa predstaví na plátne Kina Lumière 03 - Modified: 2017-08-08 19:52:30 - Feat.: - Title: Diváci chodia na slovenské filmy. Návštevnosť vzrástla aj filmovým klubom a kinám 04 - Modified: 2017-06-17 16:26:58 - Feat.: - Title: Na Slovensku bude historicky prvé zasadanie Rady Eurimages 05 - Modified: 2017-04-02 13:30:46 - Feat.: - Title: V kine Lumière uvedú výber filmových týždenníkov. Témou bude vyrovnávanie sa s obdobím druhej svetovej vojny
menuLevel = 2, menuRoute = news/tlacove-spravy, menuAlias = tlacove-spravy, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. apríl 2023 00:49