Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
28.11.2017, 15:36

Režisér Čiary a Za sklom pripravuje mysteriózny triler Trhlina. Uvedie ho TV JOJ

Miniséria rozpráva strhujúci príbeh o jednej z najväčších záhad Slovenska.

Režisér Čiary a Za sklom pripravuje mysteriózny triler Trhlina. Uvedie ho TV JOJ
Zdroj: TV JOJ

Peter Bebjak, režisér úspešného kinohitu Čiara či televízneho seriálu Za sklom, nakrúca trojdielnu minisériu s názvom Trhlina. Na obrazovky ju uvedie televízia JOJ budúci rok.

Mysteriózny triler je nakrútený podľa rovnomennej knihy slovenského spisovateľa Jozefa Kariku a rozpráva strhujúci príbeh o jednej z najväčších záhad Slovenska – o nevysvetliteľnom miznutí ľudí v pohorí Tribeč. Scenár televíznej minisérie napísal podľa knižnej predlohy Tomáš Bombík, ktorý je podpísaný pod českými seriálmi Spravedlnost alebo Mordparta.

"Sme veľmi radi, že sa nám spolu s DNA production - produkčnou spoločnosťou, ktorá autorsky stojí aj za aktuálne najúspešnejším slovenským filmom Čiara – podarilo dohodnúť s jedným z najpredávanejších autorov mysteriózneho krimižánru na Slovensku, pánom Jozefom Karikom. Spolu nakrútime jeho knižný román Trhlina do televíznej podoby trojdielneho filmu," hovorí Marcel Grega, generálny riaditeľ JOJ Group.

Autor literárnej predlohy ​Jozef Karika patrí už dekádu k najpredávanejším a najpopulárnejším slovenským autorom. Na Slovensku sa zatiaľ predalo vyše 150-tisíc výtlačkov jeho kníh. Román Trhlina bol nominovaný na najprestížnejšiu slovenskú literárnu cenu Anasoft litera, zároveň získal Cenu čitateľov Anasoft litera. Jozef Karika je držiteľom Platinovej knihy a dvoch Zlatých kníh za predajnosť. Za román Čierna hra získal cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Stal sa slovenským autorom roka 2014 v najväčšej literárnej ankete na Slovensku – Martinus Kniha roka. Jeho knihy a texty vyšli v angličtine, češtine, poľštine a ďalších prekladoch.

Zdroj: Panta Rhei

O minisérii Trhlina:

Nezamestnaný absolvent Igor objaví záznamy výpovedí psychiatrického pacienta Waltera Fischera. Ten pred sedemdesiatimi rokmi záhadne zmizol v pohorí Tribeč a keď sa po vyše dvoch mesiacoch rovnako záhadne objavil, mal na tele čudné popáleniny a zranenia. Bol dezorientovaný, nedokázal vysvetliť, čo sa mu stalo, už nikdy sa nespamätal. Igor pátra ďalej a s údivom zisťuje, že Fischerov prípad nie je ojedinelý – zmienky o tajomnom miznutí ľudí v tomto pohorí siahajú hlboko do histórie. Hrôzostrašných prípadov pribúda. Igor s priateľkou Miou, konšpirátorom Andrejom a tvrdým skeptikom Dávidom preniká čoraz hlbšie a odhaľuje skutočnosti, ktoré sú oveľa desivejšie než akákoľvek fantázia. Vyberú sa na výpravu priamo do tribečských lesov, kde zažijú čosi vymykajúce sa chápaniu. Spočiatku nevinné pátranie sa končí tragicky. Toto tajomstvo má totiž príšerne ostré zuby...

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.