Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
03.05.2018, 13:47 Aktualizované dňa 03.05.2018 o 14:05

Gustáv Murín v RTVS končí, oznámil Rezník

Jaroslav Rezník prišiel poslancom vysvetliť napätú situáciu vo verejnoprávnom médiu.

Gustáv Murín v RTVS končí, oznámil Rezník
Zdroj: TASR

Gustáv Murín končí spoluprácu s RTVS. Na rokovaní parlamentného výboru pre médiá a kultúru to oznámil riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník, ktorý prišiel poslancom vysvetliť napätú situáciu vo verejnoprávnom médiu.

"V každom prípade vám môžem oznámiť, že pokiaľ som čakal na toto vypočutie, tak som dostal informáciu, že pán Murín končí spoluprácu s RTVS, čo RTVS zoberie na vedomie," povedal poslancom Rezník.

Jaroslav Rezník na výbore vysvetľuje poslancom situáciu v RTVS. Sledujte NAŽIVO:

Rezník zdôraznil, že Gustáv Murín spolupracoval s RTVS dlhodobo už v minulosti. "A nikomu to neprekážalo," dodal. "Momentálne sa zjavilo toľko výhrad voči nemu, tak sa pýtam, či je to preto, lebo sa zmenil pán Murín za tie roky?"

Murínovi bolo vyčítané, že šíri konšpiračné teórie a preto by podľa kritikov takýto človek vo verejnoprávnom médiu nemal dostať priestor.

Murín v RTVS spolupracoval na vedeckej relácii Slovenského rozhlasu Spektrum. S RTVS sa dohodol v apríli a stihol sa podieľať len na jednej časti relácie, ktorá bola odvysielaná v stredu 2. mája.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.