Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
31.05.2018, 15:26

Tibor Búza končí v RTVS. Toto sú projekty, ktoré vznikli pod jeho vedením

Odchádzajúci šéf programu pozdvihol najmä domácu tvorbu.

Tibor Búza končí v RTVS. Toto sú projekty, ktoré vznikli pod jeho vedením
Zdroj: RTVS

Koncom mája v RTVS definitívne končí programový riaditeľ televíznej časti verejnoprávnej inštitúcie – Tibor Búza. V RTVS túto pozíciu preberie herec a režisér Marek Ťapák.

Programový riaditeľ verejnoprávnej televízie, je jedným z najkľúčovejších ľudí v televízii. Zodpovedá za nespravodajský obsah, ktorý vysiela verejnoprávna televízia na Jednotke a Dvojke. Veľmi zjednodušene povedané, čím kvalitnejší obsah, tým väčší záujem divákov – a aj vyššie čísla sledovanosti. I keď Tibor Búza nie vždy spájal kvalitný obsah s vysokými číslami sledovanosti.  „To nie je len o číslach. Našou ambíciou, keď sme sem prišli, bolo stabilizovať programovú štruktúru. Okrem piatku a soboty, keď tam bola Pošta pre teba, prípadne dňa, keď sa vysielal športový zápas, tu nebolo prakticky nič. Nanovo sme zavádzali štruktúrne okná. Naša ambícia bola urobiť z televízie nie vysielaciu, ale vyrábaciu televíziu,“ povedal pre Stratégie minulý rok v lete.

Počas Búzovho pôsobenia  RTVS priniesla na obrazovky viaceré projekty, ktoré výrazne posunuli program RTVS dopredu. Iste, vždy sa dá hovoriť o tom, že sa dalo urobiť niečo ešte lepšie. My si pripomenieme to, čo počas šéfovania Tibora Búzu na obrazovkách RTVS zarezonovalo najviac.

​Po Tiborovi Búzovi preberá pozíciu šéfa programu televíznej časti RTVS herec a režisér Marek Ťapák. Jeho skúsenosť s riadením programu v televízii bude premiérou. „Teším sa na prácu v RTVS. Výzvy sú na to, aby sa prekonávali,“ poznamenal Marek Ťapák pri uvedení do funkcie. Uvidíme ako sa mu podarí naskočiť do uháňajúceho vlaku, respektíve akú programovú štruktúru pripraví pre slovenského diváka.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.