Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
29.04.2019, 21:15

Tvorcovia Tlmočníka nakrúcajú komédiu. Zahrajú si v nej Pauhofová, Mauréry a Borbély

Film sa bude počas dvoch mesiacov nakrúcať v okolí Bratislavy či v Prahe.

Tvorcovia Tlmočníka nakrúcajú komédiu. Zahrajú si v nej Pauhofová, Mauréry a Borbély
Zdroj: Barbora Jančárová a Adam Oľha - © Titanic/In Film Praha

Režisér Martin Šulík začal včera, len rok po premiére svojho posledného filmu Tlmočník, nakrúcať nový film. Na filme pracuje s osvedčenou skupinou tvorcov práve z oceňovaného Tlmočníka. Scenár filmu napísali Marek Leščák spolu s Martinom Šulíkom, kameru bude mať na starosti Martin Štrba a hlavným producentom filmu je Rudolf Biermann.

Novinka s názvom Muž so zajačími ušami je komédiou o mužovi, ktorý sa rozhodol využiť príležitosť usporiadať si svoj doterajší život a pokúsiť sa začať odznova. Film sa bude počas dvoch mesiacov nakrúcať v okolí Bratislavy či v Prahe.

Zdroj: Barbora Jančárová a Adam Oľha - © Titanic/In Film Praha / Miroslav Krobot, Martin Šulík a Alexandra Borbély na skúške

​Titulnej roly sa ujal známy český herec a režisér Miroslav Krobot a sekundovať mu bude Oldřich Kaiser. Svoju prvú rolu v slovenskom filme získala aj držiteľka ocenenia Najlepšia európska herečka Alexandra Borbély, ktorú môžu diváci prednedávnom vidieť ako Katu v Sklenenej izbe režiséra Juliusa Ševčíka.

Zdroj: Barbora Jančárová a Adam Oľha - © Titanic/In Film Praha / Alexandra Borbély

​Ponuku účinkovať prijali tiež herečky Táňa Pauhofová, Zuzana Krónerová a Zuzana Mauréry. „Veľmi sa na tento film teším. Máme veselý príbeh, nasadenie a vynikajúci štáb aj obsadenie,“ povedal režisér Martin Šulík.

Muž so zajačími ušami je komédiou o mužovi, ktorému prevráti život naruby jeden telefonát, ale aj rozprávaním o našich predstavách o vlastnom živote, premene medziľudských vzťahov a priateľstve.

„Chcel by som, aby náš film rozprával o vážnych veciach so sarkastickým humorom,“ povedal Šulík.

Hlavný hrdina je sebec, a čo horšie aj spisovateľ. Do seba zahľadený egoista, ktorý zahodil za hlavu všetky ideály a celý život prekľučkoval kompromismi: pracovnými, etickými, aj tými v súkromnom živote. Svojím dospelým deťom nerozumie, je pre ne cudzinec. Bývalá žena ho nechce ani vidieť, priateľov už skoro nemá, píše sa v autorskej explikácii.

Hlavný hrdina príbehu nečakane získa zvláštnu schopnosť – mimoriadny sluch, počuje nielen to, čo ľudia hovoria, ale aj nad čím premýšľajú. Zrazu sa dozvedá, čo si o ňom myslia jeho najbližší, rodina aj priatelia. 

Zdroj: Barbora Jančárová a Adam Oľha - © Titanic/In Film Praha / Táňa Pauhofová s režisérom Martinom Šulíkom

​Film sa bude nakrúcať do začiatku júna na rôznych miestach v Bratislave a jej okolí, ale i v Prahe.

Rudolf Biermann a Martin Šulík získali nedávno po prvý raz národnú cenu Slnko v sieti za najlepší hraný film roku 2018, ktorým sa stal ich spoločný Tlmočník. „S Martinom znova chceme urobiť dobrý film, lebo veríme, že na slovenský film sa dnes do kín chodí, práve preto, že je dobrý,“ dodáva producent Rudolf Biermann.

​​Muž so zajačími ušami vzniká v produkcii spoločností Titanic Martina Šulíka a IN Film Rudolfa Biermanna. Koproducentami sú RTVS a Česká televízia. Produkciu filmu podporili Audiovizuálny fond a Státní fond kinematografie.

Do slovenských kín by mala snímka prísť na jar 2020 a do kinodistribúcie ho na Slovensku uvedie spoločnosť Garfield Film.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.