Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
09.07.2019, 12:10

Film Mimi a Líza – Záhada vianočného svetla zabodoval na európskom festivale

Ocenenie získal v kategórii Najlepší TV špeciál.

Film Mimi a Líza – Záhada vianočného svetla zabodoval na európskom festivale
Zdroj: RTVS

Koprodukčný film RTVS Mimi a Líza – Záhada vianočného svetla získal cenu na 11. ročníku KAFF – Festivale európskych animovaných celovečerných a TV filmov v Maďarsku. Príbeh dvoch kamarátok vyhral v kategórii Najlepší TV špeciál, uviedla hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková. Pre animovaný film je to ďalšie ocenenie, získal tiež cenu Slnko v sieti za rok 2018 v kategórii Najlepší animovaný film.

Film Mimi a Líza – Záhada vianočného svetla nadväzuje na animovaný seriál o dvoch kamarátkach, nevidiacej Mimi a vidiacej Líze, ktoré na spoločných výpravách do fantázie zisťujú, že náš svet sa dá vidieť rôznymi spôsobmi.

V animovanom poviedkovom filme podniknú Mimi a Líza rozprávkovú cestu do minulosti, aby zachránili spoločné Vianoce. Film režisérok Katarína Kerekesovej a Ivany Šebestovej mal premiéru v novembri 2018, televízni diváci si film mohli pozrieť pár týždňov po kinopremiére, deň pred Štedrým večerom na Dvojke.

Záujem o animovanú rozprávku prejavili aj zahraniční vysielatelia na medzinárodnom veľtrhu audiovizuálnej tvorby MIPTV v Cannes. Maďarská MTVA kúpila celú sériu večerníčkov Mimi a Líza a tiež vianočný špeciál Mimi a Líza – Záhada vianočného svetla, rovnako ako slovinská RTV. Záujem prejavili aj ázijské distribučné spoločnosti.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.