Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
09.07.2019, 15:23 Aktualizované dňa 09.07.2019 o 15:29

Najbohatší Čech Kellner chce Markízu, kúpu má mať na dosah

Najbohatší Čech sa o nákup slovenskej televízie zaujímal už v minulosti.

Najbohatší Čech Kellner chce Markízu, kúpu má mať na dosah
Zdroj: PPF

Najbohatší Čech, miliardár Petr Kellner, je blízko k nákupu televízie Markíza od spoločnosti CME. S odvolaním sa na päť zdrojov z mediálneho prostredia o tom informuje Denník N. O záujme Kellnera informoval v júni aj portál Aktuality.sk.

Ďalším záujemcom o Markízu má byť americká televízna spoločnosť Discovery. Zverejnené informácie potvrdzujú aj zdroje mesačníka Stratégie.

Markíza to pre HNonline odmietla komentovať. "K záležitostiam CME sa televízia nevyjadruje," povedal hovorca televízie Michal Borec.

Kellner má mať záujem aj o nákup českej Novy.

"Rokovania sú podľa nich v pokročilom štádiu, a zmena vlastníka môže prísť čoskoro," píše o záujme PPF Denník N  s tým, že rokovania o nákupe by mali byť už vo fáze tzv. due dilligence.

Záujemca - Kellnerova PPF - sa tak detailne zaujíma a preveruje si všetky daňové, účtovné a právne aspekty Markízy. 

Petr Kellner je najbohatší Čech, jeho majetok sa odhaduje na 310 miliárd českých korún. O podiel v médiách má záujem už dlhší čas, v minulosti sa zaujímal aj o Markízu, v roku 2017 sa však stiahol. Pokúšal sa ovládnuť aj bulharskú Novu, v januári tohto roka však jej predaj Kellnerovi zatrhol bulharský regulátor.

O tom, že CME chce predať Markízu, sa hovorí už dlhší čas. V minulosti sa o jej kúpu zaujímala aj finančná skupina Penta, ktorá ju chcela kupovať spolu s čínskou skupinou CEFC. Z predaja napokon zišlo, pre problémy na čínskej strane.

Snažíme sa získať stanovisko skupiny CME. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.