Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
08.09.2021, 14:05

HBO Max prichádza do Európy. Na Slovensku bude služba spustená budúci rok

• Ako prví v Európe získajú prístup k HBO Max zákazníci v severských krajinách a v Španielsku.
• Diváci v strednej a východnej Európe sa spolu s Portugalskom vysielania HBO Max dočkajú budúci rok, a to v rámci ďalšej vlny jeho celosvetového rozšírenia.

HBO Max prichádza do Európy. Na Slovensku bude služba spustená budúci rok
Zdroj: HBO Max

HBO Max, streamovacia platforma spoločnosti WarnerMedia založená na modeli DTC, bude v Európe spustená 26. októbra. Prvými šiestimi európskymi krajinami, kde bude táto streamovacia služba k dispozícii, budú Švédsko, Dánsko, Nórsko, Fínsko, Španielsko a Andorra.

V roku 2022 bude HBO Max v rámci postupnej celosvetovej expanzie spustené v týchto 14 krajinách: Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvátsko, Česká republika, Maďarsko, Čierna Hora, Severné Macedónsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Srbsko, Slovensko a Slovinsko. V budúcom roku je plánované spustenie aj v ďalších krajinách.

Prvýkrát na jednom mieste ponúkne HBO Max európskym divákom prístup do sveta zábavy od značiek skupiny WarnerMedia, medzi ktoré patria napr. spoločnosti Warner Bros., HBO, DC a Cartoon Network, ako aj k reláciám americkej a medzinárodnej produkcie Max Originals.

„Sme svedkami historického okamihu. Platforma HBO Max mieri do Európy,“ uviedol Johannes Larcher, riaditeľ HBO Max International. Filmy a seriály z dielne WarnerMedia ako Harry Potter, Hra o tróny a Teória veľkého tresku sú vášnivo sledované fanúšikmi po celej Európe a služba HBO Max bola vytvorená na to, aby im ponúkla najintuitívnejší a najpohodlnejší spôsob, ako tieto a celú sériu ďalších úžasných titulov sledovať.“

„Jedinečná, exkluzívna kombinácia kultových relácií od Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network, Max Originals, vrátane domácej produkcie a ďalších, vytvára streamovaciu platformu, ktorú si európski fanúšikovia zamilujú,“ dodáva Christina Sulebakk, CEO HBO Max EMEA. „V súvislosti so spustením našej úplne novej streamovacej platformy plnej exkluzívneho obsahu vnímame v tomto regióne obrovský potenciál.“

Zdroj: HBO MAX / Christina Sulebakk a Johannes Larcher

V máji oslávila platforma HBO Max ročné výročie od spustenia v USA a v júni bola spustená v 39 krajinách naprieč Latinskou Amerikou a Karibikom, a vôbec prvýkrát sa teda dostala aj k divákom mimo územia Spojených štátov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.