StoryEditor

Digitálny týždeň: Apple, AMD a Intel sa pripravujú na ešte väčší nedostatok čipov

02.08.2021, 08:55
A tiež: Bývalé lesy cez Google Earth a bývalé hry v 8K.

Gigant z Menlo Park stále rastie

Keď sme začiatkom mája písali, že Facebook po zverejnení výsledkov za prvý kvartál 2021 medziročne narástol o 48 percent, zaujímalo nás, či tento rastový trend bude pokračovať. Jednoduchá odpoveď je, ÁNO. Druhý kvartál znova prekonal všetky očakávania investorov a gigant z Menlo Park narástol o šialených 56 percent. Len pre upresnenie, nerozprávame sa o dákom startupe, ale spoločnosti na 34. priečke z rebríčka Fortune 500.

Naše (bývalé) lesy cez Google Earth

Hoci hudba v tomto videu pôsobí veľmi upokojujúco, jeho obsah je naopak veľmi znepokojujúci. Takmer 50 percent svetových lesov bolo zničených a vďaka Google Earth si môžete pozrieť, ako drasticky sa situácia zhoršila od roku 1984. Moderné technológie vznikli aj preto, aby ľuďom otvárali oči a toto je jeden akútny príklad.

Apple, AMD a Intel sa pripravujú na ešte väčší nedostatok čipov

Napriek tomu, že pred zopár dňami Apple vykázal za tretí kvartál 2021 rekordný medziročný nárast v obrate, Tim Cook priznáva, že celosvetový nedostatok čipov pravdepodobne zasiahne aj najhodnotnejšiu spoločnosť sveta. Maximálnu prioritu dostane iPhone, ktorý stojí až za polovicou obratu a problémy pri príchode nového modelu si Apple nemôže dovoliť. O zmene priorít tiež hovorí AMD a Intel, ktorí sa plánujú zamerať na profitabilnejšie a teda drahšie čipy, rovnako s cieľom maximalizovania zisku. 

Dvadsaťročné hry v 8K

Ak ste si niekedy pomysleli, že vaša obľúbená hra spred niekoľkých rokov už dnes nevyzerá tak k svetu, našli sme niečo pre vás. Upscale je youtuber, ktorý sa venuje prepracovávaniu videí zo starých hier do Ultra HD 8K vďaka strojovému učeniu. Ako fanúšikovia Blizzardu odporúčame intro k World of Warcraft, ktoré je spravené ako názorné porovnanie s pôvodnou verziou. Sánka dole!

 ADMA predstavuje: príručka k e-shopom

Na webstránke ADMA sa nám začína postupne formovať nová rubrika so zameraním n e-shopy. V najnovšom článku zistíte ako na marketingovú stratégiu pre e-shopy, aké ciele je potrebné definovať pri e-commerce stratégii, na čo treba klásť dôraz a aké nástroje naši odborníci odporúčajú.

Rubriku #digitalnytyzden prinášajú Stratégie v spolupráci s ADMA.

25. máj 2022 00:38