Jaroslav Vígh
StoryEditor

Jaroslav Vígh: Čo je to dobrá reklama?

07.12.2022, 14:14
Autor:
redred

Creative director MUW Saatchi & Saatchi píše o tom, ako sa v novembri hodnotila reklama v Stratégiách. 

Tak ako každý mesiac, aj tentoraz porota Stratégií hľadala odpoveď na túto zdanlivo jednoduchú otázku. A mám pocit, že práve počas tohto hodnotenia sa o prácach diskutovalo dlhšie a detailnejšie ako kedykoľvek predtým. Niektorí v reklamách hľadali neopozeraný insight, iní silné vizuálne stvárnenie, ale všetci sme spoločne čakali na prácu, ktorá nás, ako sa hovorí, posadí na zadok. Žiaľ, takú sme neobjavili, pritom niektoré k tomu nemali ďaleko. Stačilo ich len dotiahnuť do dokonalosti.

image

Hodnotenie Stratégií: V novembri najviac zaujali reklamy Kauflandu, a to hneď v niekoľkých kategóriách

 

Ako napríklad OOH kampaň “Čítanie do zápchy” od Asociácie železničných dopravcov. Práca, očarila svojim insightom a nevšedným prevedením, ale veľmi jej ublížilo rozdelenie na dve fázy. Počas teasingu sa človek pozeral na nosič, ktorý nemal odkaz a postrádal tak hlbší zmysel. Alebo online video “Nastenka” od Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Agentúre sa podarilo objaviť dávno zabudnutú dabingovú herečku, ktorá prepožičala svoj hlas hrdinke ruskej rozprávky Mrázik. Avšak tam, kde mala hlavná postava ukončiť svoj monológ, ona žiaľ pokračovala, a spot tak skĺzol do zbytočného vysvetľovania a poučovania. Menej je viac, a tu to platí dvojnásobne. 

V kategórii kampaň sme si pripomenuli veľmi príjemnú prácu pre Orange - “Veríme, že dorastú”. Osobne mi je ľúto, že kampaň nezískala aspoň bronz na Klinci. Som presvedčený, že si ho zaslúžila. A všetkých nás pobavil “Nespokojný SBS-kár”, ktorý spolu so svojím záhoráckym prízvukom kraľuje nielen Kauflandu, ale aj tomuto hodnoteniu. 

Čo je to dobrá reklama? Zdanlivo jednoduchá otázka, na ktorú sa síce ťažko hľadá odpoveď, ale pátranie po nej nás všetkých stále baví. 

 

01 - Modified: 2022-09-29 08:55:00 - Feat.: 0 - Title: Jaroslav Vígh: Je našou povinnosťou doručiť televíznym divákom čo najlepší produkt 02 - Modified: 2022-09-10 12:51:14 - Feat.: 0 - Title: Zlaté klince 2022 sú rozdané. Toto je najlepšia slovenská reklama 03 - Modified: 2022-08-19 11:28:39 - Feat.: 0 - Title: V MUW Saatchi&Saatchi nejdeme po krátkodobých víťazstvách 04 - Modified: 2022-12-07 18:52:45 - Feat.: 0 - Title: Hodnotenie Stratégií: V novembri najviac zaujali reklamy Kauflandu, a to hneď v niekoľkých kategóriách
menuLevel = 2, menuRoute = news/blogy, menuAlias = blogy, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. október 2023 00:56