Celkové tržby Shoptetu dosiahli 37 miliónov eur, predvlani išlo o 29,5 milióna eur. V Česku, na Slovensku a v Maďarsku aktuálne na tejto platforme funguje viac ako 44-tisíc e-shopov. Shoptet je jednotkou aj na Slovensku, kde jeho podiel na trhu predstavuje 21 %.
Spoločnosť oznámila zmenu vo vedení. Do pozície CEO nastupuje doterajší prevádzkový riaditeľ Jan Hospodka. „V minulom roku sme sa stali súčasťou veľkej zahraničnej skupiny. Vďaka know-how materskej firmy Team.blue chceme s naším technologickým riešením postupne konkurovať v Európe aj ďalším hráčom,“ približuje plány na nasledujúce obdobie Jan Hospodka.
Napojenie na online trhoviská aj nákupy s AISlovenské e-shopy fungujúce na Shoptete zaznamenali rekordný rok s celkovým obratom 579 miliónov eur. Oproti roku 2024 ide o nárast o 19 %.
„K ďalšiemu rastu našich klientov – e-shopárov, ale aj samotnej spoločnosti, prispejú nové nástroje. Pripravujeme sa na postupný nástup nakupovania prostredníctvom umelej inteligencie. Chceme, aby sa e-shopy na Shoptete stali súčasťou tohto nastupujúceho trendu medzi prvými,“ hovorí riaditeľ firmy.
Shoptet zároveň plánuje svojim e-shopárom umožniť jednoduché napojenie na online trhoviská. „Nielen veľké, ale aj lokálne značky vďaka nám zvýšia svoju konkurencieschopnosť."