StoryEditor

Tatra banka venovala kartu významnému spisovateľovi Rudolfovi Slobodovi

06.06.2018, 12:50
Autor:
pzpz
Dizajn karty a reklamnú kampaň pripravila agentúra MADE BY VACULIK.

Rudolf Sloboda, významný slovenský spisovateľ, autor románov, poviedkových kníh, kníh pre deti a niekoľkých filmových scenárov sa tento rok dožil 80. rokov. Za svoje celoživotné dielo sa stal v roku 1996 jedným z prvých laureátov Ceny Nadácie Tatra banky za umenie a v roku 2018 mu prezident Andrej Kiska udelil vyznamenanie Pribinov kríž I. triedy in memoriam. Aj tento rok vydáva Tatra banka limitovanú edíciu kreditnej karty venovanú práve jemu. 

Cieľom kampane je okrem predstavenia kreditnej karty priblížiť verejnosti dielo autora. Preto v rámci jednotlivých médií pracuje agentúra s autorovými poviedkami, ktoré si ľudia či už celé alebo len úryvky môžu prečítať priamo z reklamných nosičov na zastávkach, v rámci citylightov, ale aj priamo v banneroch v online prostredí. 

Agentúra využila v kampani novinku IGTV, kde spustila kanál, na ktorom uverejňuje videá známych slovenských osobností čítajúcich Slobodove poviedky. 

V rámci OOH a kinospotov kampaň naviguje záujemcov do najbližších kníhkupectiev, kde nájdu obrandované knihy Rudolfa Slobodu.

MADE BY VACULIK

MADE BY VACULIK

​Súčasťou kampane je aj mini knižka s troma výbornými poviedkami autora, ktorá vyšla v náklade 15 000 ks a ľudia ju môžu nájsť v kaviarňach, divadlách či v pobočkách banky.

MADE BY VACULIK

​V rámci kampane vzniklo aj unikátne video, v ktorom herci divadla Astorka, ktoré uvádzalo hry Rudolfa Slobodu, čítajú jednu z jeho poviedok, ktorú si sami vybrali. Video vzniklo priamo v dome autora v Devínskej Novej Vsi, v ktorom žil a pracoval až do svojej smrti v roku 1995.

V čase všeobecného klesajúceho záujmu o knihy a čítanie, tak kampaň motivuje ľudí, aby znova objavili dobrú knihu a vynikajúceho autora, na ktorého by sa nemalo zabudnúť.

Vizitka kampane:

Klient: Tatra banka
Agentúra: MADE BY VACULIK

Creative director: Peter Ižo
Art director: Branislav Mladý
Copywriter: Marek Konečný
Stratég: Adam Horecký
Account manager: Katarína Veliká
Produkcia: Filmaari
Strih: Miro Gerbel
Réžia: Janka Suržinová
Kamera: Martin Chĺpik

Minulý rok bola limitovaná edícia kreditnej karty venovaná Ľuborovi Králikovi, autorovi etymologického slovníka slovenčiny. Agentúra spolu s bankou vtedy vytvorili 15 unikátnych verzií karty. 

MADE BY VACULIK

Na kreditnej karte v roku 2016 umiestnili bratislavskú Cvernovku, kde vidieť pôvodnú zástavbu fabriky – pradiareň, farbiareň, kotolňu a vilu riaditeľa. Tatra banka tak ocenila Martina Mistríka a Viliama Csina, minuloročných laureátov Ceny Nadácie Tatra banky za umenie v kategórii Mladý tvorca.

MADE BY VACULIK

V roku 2015 Tatra banka venovala dizajn kreditných kariet ilustračnému zobrazeniu, ako reálne vyzerá hlas. Tvorcom bol Matúš Bence, ktorý zvizualizoval hlas opernej speváčky.

01 - Modified: 2017-05-18 12:33:14 - Feat.: 0 - Title: Tatra banka opäť skrášlila kreditné karty. Je na nich slovník slovenčiny
01 - Modified: 2022-11-22 14:31:19 - Feat.: - Title: Zuzana Ďurčeková odchádza z MADE BY VACULIK. Na poste CEO ju nahradí skúsený marketér 02 - Modified: 2022-06-24 05:03:01 - Feat.: - Title: New York Festivals zverejnil shortlisty. Medzi stovkami zahraničných prác je osem od štyroch slovenských agentúr 03 - Modified: 2022-05-19 10:01:06 - Feat.: - Title: Bejby Blue vás pozýva do metaverse 04 - Modified: 2022-05-18 08:12:49 - Feat.: - Title: Tatra banka prináša v novej kampani Účet #premodruplanetu 05 - Modified: 2022-05-16 09:04:29 - Feat.: - Title: Tatra banka spúšťa novú kampaň pre začínajúcich podnikateľov
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
23. november 2022 05:46