StoryEditor

Bolt spúšťa službu zdieľaných elektrických bicyklov

01.07.2020, 10:20
Autor:
redred
Novinka štartuje v Paríži a bude rozšírená do ďalších európskych miest.

Prepravná európska platforma Bolt ponúka už aj službu zdieľaných elektrických bicyklov. Rozšírenie tejto služby, ktorá dnes štartuje v Paríži, je plánované v priebehu tohto roka aj do ďalších európskych metropol. Bolt je prvou prepravnou platformou v Európe, ktorá ponúka prostredníctvom jednej aplikácie pod jednou značkou elektrické bicykle, kolobežky a prepravu osôb autami.

Služba zdieľaných elektrických bicyklov je súčasťou ekologicky zameraného plánu firmy Bolt - Green plan. Spoločnosť Bolt sa ním zaväzuje k dlhodobému znižovaniu ekologickej stopy jej fungovania pridaním ďalších zdieľaných a elektrických vozidiel do platformy. 

Pre využívanie služby zdieľaných bicyklov stačí, ak sa používateľ  v aktualizovanej aplikácii Bolt prepne pomocou ikonky bicykla do rozmedzia určeného pre jazdu na elektrických bicykloch, rovnakým spôsobom ako je to momentálne pri voľbe kolobežky. Bicykel sa odomkne oskenovaním na ňom umiestneného QR kódu. Na konci jazdy môže používateľ zaparkovať bicykel v jednej z vyhradených parkovacích zón zobrazených v aplikácii. Aplikácia Bolt obsahuje aj bezpečnostné pokyny zamerané na mikromobilitu, pripomenutie miestnych dopravných pravidiel a odporúčania súvisiace s koronavírovou krízou. 

Bolt


Spoločnosť Bolt sa snaží o vybudovanie  najlepších možností pohybu v mestách. Naším cieľom je ponúkať užívateľom dostupné, pohodlné a environmentálne udržateľné spôsoby prepravy. Ponúkať rôzne možnosti prepravy v aplikácii a pod jednou značkou znamená, že užívateľ môže  jednoduchým spôsobom uvidieť rôzne možnosti prepravy, a nahradiť tak krátky presun autom na jazdu na kolobežke alebo elektrickom bicykli. A to je pozitívny krok nielen pre životné prostredie. Naša nová služba zdieľaných elektrických bicyklov je tiež odpoveďou na zvýšený dopyt po jednoduchých a ekologických druhoch dopravy, ktorý zaznamenal rast v európskych mestách v dôsledku opatrení prijatých s cieľom zabrániť šíreniu COVID-19. Sme presvedčení, že takéto druhy mikromobility by mali byť užívateľom prístupné a dostupné, najmä v časoch, ako sú tieto. Naša šetrná prevádzková kultúra a synergia medzi viacerými službami nám umožňujú udržiavať najnižšie ceny služieb mikromobility na všetkých našich trhoch vrátane novej služby elektrických bicyklov v Paríži, “ uvádza Roman Sysel, regionálny manažér spoločnosti Bolt pre strednú Európu. 

Začiatkom tohto roka predstavil Bolt aj elektrické kolobežky, momentálne službu ponúka v 21 mestách v krajinách ako Nórsko, Švédsko, Poľsko, Portugalsko, Španielsko, Slovensko, Estónsko, Lotyšsko a Litva.

01 - Modified: 2019-05-11 22:08:52 - Feat.: 0 - Title: Otestovali sme Uber, Bolt a Hopin. Kto nás doviezol najrýchlejšie a najlacnejšie?
01 - Modified: 2021-09-17 08:29:53 - Feat.: - Title: Bolt začína vykupovať staré autá Slovákov 02 - Modified: 2020-08-07 11:05:48 - Feat.: - Title: Šéf Boltu: Ľudia sa kolobežky len učia používať a niekedy sa správajú ako malé deti
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
11. jún 2023 03:10