StoryEditor

Pri liečbe detí v nemocnici pomáha mini elektromobil od Hyundai

22.12.2020, 12:00
Autor:
redred
Autíčko vybavené inteligentnou technológiou pomáha svojím malým „vodičom“ zmierniť strach a stres.

Hyundai predstavil v krátkom filme na YouTube podrobnosti svojho jedinečného mini elektrického vozidla založeného na koncepčnom automobile „45“. Šesťminútové video ukazuje, ako miniautomobil využíva technológiu Emotion Adaptive Vehicle Control na podporu malých pacientov v detskej nemocnici v Barcelone v Španielsku v rámci projektu „Little Big e-Motion“.

Mini elektromobil, ktorý pomáha

Video sleduje deň liečby malej pacientky v barcelonskej nemocnici SJD. Spočiatku má dievčatko obavy z liečby, ale jeho nový priateľ, mini elektromobil, čoskoro začne pracovať na tom, aby získalo odvahu a cítilo sa na liečbu emocionálne pripravenejšie.

Autíčko vybavené technológiou Emotion Adaptive Vehicle Control interaguje so svojím malým „vodičom“ prostredníctvom piatich kľúčových technológií.

Systém rozpoznávania emócií tváre využíva kameru pred sedadlom na identifikáciu emócií dieťaťa v reálnom čase. Dýchací pás obopína telo a jeho vzduchové vrecká vyvíjajú jemný tlak, ktorý pomáha zmierňovať úzkosť a umožňujú stabilnejšie dýchanie, zatiaľ čo akcelerometer, snímač sledovania srdcového rytmu, meria srdcový rytmus a dychovú frekvenciu dieťaťa.

Adaptívne osvetlenie Emotion zobrazuje zelenú, žltú alebo červenú farbu, aby bolo možné farebne zobraziť emocionálny stav dieťaťa. Prístroj Emotion Adaptive Scent Dispenser rozprašuje vôňu na základe dýchania, aby pomohol vyčariť úsmev na tvári malých pacientov. Vozidlo tiež vytvára bubliny, aby oslávilo pokrok dieťaťa v liečbe.

Okrem poskytovania emočnej podpory mladým pacientom pomáha EAVC aj práci zdravotníckeho personálu v nemocnici tým, že ich informuje o emočnom stave mladých pacientov bez potreby fyzického kontaktu, čo je obzvlášť užitočné v ére COVID-19.

„Nemocnica je nadšená, že má takúto technológiu pre deti k dispozícii,“ povedala Joan Sanchez de Toledo, vedúca oddelenia detskej kardiológie v nemocnici SJD. "Dramaticky to zmení spôsob, akým budú pacienti čeliť liečbe."

Pozrite si krátke video sledujúce jeden deň liečby malej pacientky:

Technológia založená na umelej inteligencii

Technológia Emotion Adaptive Vehicle Control je založená na umelej inteligencii, ktorá optimalizuje prostredie vozidla na základe informácií z vozidla aj z vonkajšieho prostredia. Spoločnosť Hyundai Motor Group vyvíja túto technológiu novej generácie v rámci akademického výskumu spolu s Massachusetts Institute of Technology.

„Chceme, aby naša technológia pomohla zlepšiť životy našich zákazníkov v rôznych priestoroch aj mimo ciest,“ uviedol Jinmo Lee, hlavný výskumný pracovník spoločnosti Hyundai Motor, ktorý projekt viedol. „Dúfame, že technológia na miniautomobile poskytne mladým pacientom zábavné a bezpečné skúsenosti s mobilitou a pomôže zlepšiť ich zdravotné výsledky.“

Spoločnosť Hyundai Motor plánuje pokračovať v podpore liečby mladých pacientov a dúfa, že v budúcnosti rozšíri využitie technológie novej generácie aj v dopravných prostriedkoch s cieľom zvýšiť bezpečnosť a pohodu vodiča.

01 - Modified: 2020-08-12 11:46:11 - Feat.: - Title: Hyundai prispel na obriu maketu čreva, aby podporil boj s rakovinou 02 - Modified: 2019-03-21 11:04:17 - Feat.: - Title: Hyundai má nového ambasádora pre ostré modely N 03 - Modified: 2018-11-19 07:47:21 - Feat.: - Title: Dokonalý rodič neexistuje, tvrdí Hyundai v novej lokálnej kampani 04 - Modified: 2017-10-05 21:14:37 - Feat.: - Title: Hyundai tendroval digitálnu agentúru 05 - Modified: 2017-07-17 12:49:57 - Feat.: - Title: Hyundai tendruje digitálnu agentúru
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
24. september 2023 11:54