dotcom advertising
StoryEditor

Connecting the Dots: The „I" word

Mali by sme sa zamerať na to, aby sme v našich konceptoch boli viac užitoční ako zbytočne múdri.

Agentúra dotcom advertising pripravuje pravidelný dotcom newsletter s názvom Connecting the Dots, ktorý dostáva priestor aj v printovej verzii Stratégií. Je to stĺpček o stratégií, kreativite a všetkom zaujímavom, čo udeje zväčša v reklamnej a marketingovej brandži, ale aj mimo nej. 

Článok vznikol v spolupráci s agentúrou dotcom advertising. 

Psychológovia, sociológovia a antropológovia. Na nich sa hráme v momente, keď si myslíme, že za deň (v lepšom prípade za dva) prinesieme skutočne nový pohľad na vnútorné motivácie človeka, v reklamnom svete známy ako insight.

Skôr by sme sa však mali zamerať na to, aby sme v našich konceptoch boli viac užitoční ako zbytočne múdri. Insight by totiž nemal byť reklamný gimmick na originálne myšlienky.

#1

Najdôležitejší text, ktorý budete tento mesiac čítať o insightoch a monokultúre v reklame, nájdete na martinweigel.com. Weigel nám ukazuje, že môžeme mať v strategických rukávoch akékoľvek insighty, no keď sa podcení idea/exekúcia samotná, aj najlepšia ľudská pravda je len nudným vyhlásením.

#2

Nech sa vám bude hocikto snažiť nahovoriť hocičo, televízia ostáva najefektívnejším a zároveň najdôveryhodnejším médiom. Bodka. Dokazuje to aj The Global TV Deck od Thinkbox, ktorý tvrdí, že televízia dokáže generovať 3x väčší objem predaja ako akékoľvek iné médium.

#3

Podporujeme nový pojem na scéne – modernú marketingovú krátkozrakosť (Tom Roach). Znamená preceňovanie hodnoty informácií, ktoré máme bezprostredne pred sebou a sú ľahko vytiahnuteľné z našich digi reportov, a podceňovanie hodnoty informácií, ktoré sa ťažšie alebo pomalšie zachytávajú. Namiesto večného hľadania odpovedí v reportoch skúsme zdvihnúť hlavu od pracovného stola a nájsť súvislosti v obyčajných veciach – v MHD, v preplnenom supermarkete či v rade na test.

#4

Koľko stojí firmu hromadný brainstorming alebo nekonečné interky? Meetingcost.live vám to prezradí a asi vás to nepoteší. 

01 - Modified: 2021-09-06 10:40:52 - Feat.: 0 - Title: Connecting the Dots: Najťažšie veci sú tie najjednoduchšie
01 - Modified: 2022-10-17 13:12:51 - Feat.: - Title: dotcom advertising sa mení na oh my DOT 02 - Modified: 2022-06-24 05:03:01 - Feat.: - Title: New York Festivals zverejnil shortlisty. Medzi stovkami zahraničných prác je osem od štyroch slovenských agentúr 03 - Modified: 2022-05-13 13:15:46 - Feat.: - Title: Ďalší ročník Talentov Novej Európy s novou kampaňou od dotcom advertising 04 - Modified: 2022-05-10 11:06:36 - Feat.: - Title: Dotcom advertising hlási viaceré personálne zmeny. Kľúčovou je nový Client Service Director 05 - Modified: 2022-06-13 06:56:21 - Feat.: - Title: Connecting the Dots: Ready, steady, don‘t go
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
09. jún 2023 12:52