Kaufland SBSkár
StoryEditor

Po mäsiarke prichádza do Kauflandu SBS-kár

07.09.2022, 17:12
Autor:
redred
  • Reťazec pokračuje v kampani od This is Locco.
  • Ide o druhú časť trojdielnej série promujúcej produktové „highlights“.
  • „Išlo nám hlavne o hyperbolu a humor,“ hovorí Martin Polakovič, senior copywriter. 
  • Agentúra prezradila, že ešte príde aj tretí diel. 

Po mäsiarke, ktorá má chuť so všetkým seknúť pre masívnu obľúbenosť veggie produktov, prináša Kaufland ďalšieho netradičného hrdinu – SBS-kára. Ten má podobný problém ako jeho kolegyňa za mäsovým pultom, no namiesto veggie výrobkov sa cíti byť ohrozený nízkymi cenami s Kaufland Card.

Veď vďaka zľavám a výhodám, ktorý tento vernostný program ponúka, sa už nikomu neoplatí kradnúť. Svedomitosť, s akou doteraz svoje povolanie vykonával, tak už stráca opodstatnenosť.

Ďalší prírastok do kampane je opäť natočený kombináciou mockumentary štýlu a filmových scén. „Snažili sme sa byť opäť autentickí vo výbere herca a v jeho prejave, no zároveň sme nechceli ísť do klasického mockumentary.

Išlo nám hlavne o hyperbolu a humor,“ hovorí Martin Polakovič, senior copywriter z THIS IS LOCCO. „SBS-kár je sám o sebe ‘postavička‘, ktorú bežne v reklamách pre potravinové reťazce nenájdeme, no patrí k nakupovaciemu folklóru, a keď preženieme jeho zápal, mení sa na komickú figúrku.“

Ide v poradí už o druhý spot zo série ponosujúcich sa zamestnancov, no Juraj Kováč, Creative a Strategy Director z THIS IS LOCCO, prezradil, že ide o trilógiu.

„Nakrútili sme tri diely, ktoré nie sú spojené jedným produktom, dokonca ani jednou postavou, no predsa ide o jasne rozlíšiteľnú sériu. Veríme, že SBS-kár bude minimálne rovnako úspešný ako spot s mäsiarkou Miladou, ktorú okrem bežných ľudí zdieľalo aj viacero vegánskych komunít či vegánskych reštaurácií doma aj v zahraničí.“

O réžiu sa opäť postaral Juraj Janiš v produkcii Playground13. Spot je nasadený v plnej verzii online a v kratšej je možné ho vidieť aj v TV. Súčasťou je opäť aj key vizuál od Šymona Klimana.

Vizitka kampane:

Klient: Kaufland Slovensko (Janka Klvačová, Lenka Valachovičová, Barbora Šmidová)

Agentúra: THIS IS LOCCO

Creative Director: Juraj Kováč

Art Director: Marek Sivý

Copywriter: Martin Polakovič, Adela Holubčíková

Account Manager: Diana Hromeková

Strategy Director: Juraj Kováč

Produkcia: Playground13

Réžia: Juraj Janiš

Fotograf: Šymon Kliman

01 - Modified: 2023-04-14 06:22:46 - Feat.: - Title: Médiá: V kategórii sme našli aj TOP prácu mesiaca. Je to vraj banger 02 - Modified: 2023-04-13 14:19:45 - Feat.: - Title: PR: Ani víťaz neurobil dieru do sveta 03 - Modified: 2023-04-13 12:56:20 - Feat.: - Title: Digital social media: Je to pecka, hovorí o víťazovi kategórie porotca 04 - Modified: 2023-04-05 06:00:00 - Feat.: - Title: Hokejisti sa na majstrovstvá dostanú aj bez tréningu, stačí mať Kaufland Card 05 - Modified: 2023-05-04 09:05:14 - Feat.: - Title: Kaufland: Chceme, aby ľudí naše hokejové kampane bavili
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
28. máj 2023 14:10