Tomáš RučkayMafra Slovakia /Peter Mayer
StoryEditor

Najväčšou brzdou eventového biznisu je opatrnosť zadávateľov

14.10.2025, 09:14
  • Rozhovor s Tomášom Ručkayom, prezidentom BTL komunikačnej asociácie a šéfom Leopard Production, prináša pohľad na aktuálny vývoj a výzvy slovenského eventového trhu.
  • Asociácia sa sústreďuje na vzdelávanie a projekt Férový tender.
  • Pod značkou EVENTLab vznikla séria workshopov – o bezpečnosti, kreativite a technológiách, vrátane AI.
  • Rastúce náklady a opatrnosť zadávateľov brzdia investície, no eventy sa stávajú čoraz dôležitejšou súčasťou marketingu.
  • Slovenskí spotrebitelia opäť vyhľadávajú osobné zážitky a ochotne sa zapájajú do interaktívnych podujatí.
  • Viac článkov si prečítajte v ročenke Eventy 2025, ktorá je vložená v októbrových Stratégiách. V PDF si ju môžete stiahnuť tu

Aké sú aktuálne priority BTL komunikačnej asociácie?

Z hľadiska asociácie je tých priorít dnes pomerne veľa. V prvom rade, rovnako ako všetky iné profesijné združenia, aj eventové firmy zápasia s akútnym nedostatkom odborníkov. Preto sa čoraz viac sústreďujeme na vzdelávanie. Druhou kľúčovou prioritou je naša participácia na projekte Férový tender. V čase silného tlaku na ceny a rastúcich finančných záťaží je čoraz náročnejšie udržať kvalitu a dodávať skutočne kreatívne riešenia. Ak chceme tieto dôležité parametre zachovať, potrebujeme mať istotu, že partneri na druhej strane si uvedomujú hodnotu našej práce a pristupujú k nej s rešpektom.

Minulý rok ste spomínali ambíciu vytvoriť sériu workshopov, ktoré by pomohli roz...

Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
15. január 2026 09:53