Disney+
StoryEditor

Na Slovensko prichádza Disney+, streamovacia služba odštartuje v lete

26.01.2022, 08:30
Autor:
ČTKČTK
Divákom ponúkne filmy z produkcie Disney, Pixar či dokumenty National Geographic.

Na Slovensku začne v lete prevádzka filmovej streamovacej služby Disney+. Divákom ponúkne snímky z produkcie štúdií Disney, Pixar či dokumenty kanála National Geographic. Spustenie služby v niekoľkých európskych krajinách dnes v tlačovej správe potvrdila spoločnosť The Walt Disney Company. Na Slovensku už pôsobí niekoľko podobných služieb, okrem iného Netflix, HBO GO alebo Voyo.

Streamovacia služba Disney+ bude v lete spustená v 42 krajinách a 11 teritóriách v Európe, na Strednom východe a v Afrike. Na európskom kontinente to bude okrem Slovenska aj v Česku, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku či v Pobaltí. Doteraz bola služba dostupná iba v západnej Európe a Škandinávii.

Disney+ ponúkne obsah z produkcie štúdií Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic a ďalší zábavný obsah z produkcie značky Star. Vďaka dlhoročnej histórii spoločnosti Disney a jej bohatej filmografii bude na Disney+ k dispozícii aj filmová a televízna klasika, a taktiež nové filmy a programy z produkcie The Walt Disney Studios.

Na Slovensku už pôsobí niekoľko podobných služieb, okrem iného Netflix či HBO GO. Vlani na jeseň oznámila zámer vstúpiť na slovenský trh americká streamovacia platforma HBO Max, počas tohto roku by mala nahradiť HBO GO.

V Spojených štátoch bola služba Disney+ spustená v novembri 2019 a aktuálne je k dispozícii v 59 krajinách. Streamovacia služba, ktorá sa považuje za konkurenta Netflixu, už presiahla hranicu 100 miliónov predplatiteľov. 

18. máj 2022 14:30