AVON
StoryEditor

AVON Pochod: Už túto sobotu ukážu stovky ľudí, čo nosia v srdci

03.06.2019, 09:45
Autor:
TSTS
Tisíce ľudí sa každoročne zapájajú do celosvetovej iniciatívy boja za zdravé prsia vďaka AVON Pochodu. Známy charitatívny projekt, ktorý sa opätovne uskutoční na Bratislavskom hrade spája myšlienku pomáhať s aktivitami pre celé rodiny i nabitým programom plným známych slovenských interpretov. Všetky vekové kategórie si tak na 11. ročníku tohto podujatia prídu na svoje, užijú si krásny deň a zároveň pomôžu.

AVON Pochod  sa po tretíkrát uskutoční na východnej terase Bratislavského hradu, ktorá poskytuje ideálne podmienky na všetky druhy aktivít a je teda zaručené, že 8. júna sa nikto nudiť nebude. AVON Pochod  štartuje o 10.00 hod programom pre deti. Pozornosť sa postupne presunie na hlavný program, kde sa o zábavu postarajú účinkujúci ako Desmod, S Hudbou Vesmírnou, Puding pani Elvisovej či Dano Heriban. Pieseň, ktorá je zároven aj modlitbou, od Simy Martausovej „Nenahraditeľná“, zaznie počas aktu spolupatričnosti ako vyjadrenie podpory pre všetky ženy.

 

Rakovina prsníka je neúprosným ochorením. Mnohé ženy prichádzajú o svoju korunu krásy. Viaceré sa zo zmenami vyrovnávajú ťažšie, no zhodujú sa v tom, že najdôležitejšie je  ich vnútorné nastavenie. Práve toto zosobňuje tohtoročné motto kampane „Nezáleží na tom, čo máš na hlave, ale čo nosíš v srdci“. V tomto duchu sa bude niesť aj tradičná prechádzka Starým mestom. Jej cieľom je šírenie dobrej myšlienky a povzbudenie. Od 14:30 sa tak ružový dav vydá na nenáročnú trasu  vedúcu historickým centrom, ktorá nepresiahne ani 3 km.  

S výstižným sloganom kampane sa stotožňujú aj nové tváre kampane, Karin HayduDano Heriban, ktoré sa rozhodli bojovať za zdravé prsia rovnako ako Dara Rolins. Do projektu sa okrem známych tvári zapojili aj neobyčajné dámy. Erika MokrýRenáta Šipulová prekonali rakovinu prsníka a dnes dokážu inšpirovať vďaka ich príbehom iné ženy. Projekt AVON za zdravé prsia dlhoročne podporujú aj osobnosti slovenského spoločenského života, ktoré sa dobrovoľne v téme angažujú a pomáhajú zvýšiť povedomie o ochorení a prevencii. V súčasnosti projekt podporujú Alena Heribanová, Ada Straková, Hana Overweter Rapantová, Beáta Dubasová, Karin Habšudová, Henrieta Mičkovicová, Nora Beňačková, Bruno Ciberej, Maroš Kramár, Zlatica Puškárová, Kveta Horváthová, Roman Juraško a Soňa Skoncová.Okrem toho sa bude konať autogramiáda tvárí projektu a tiež walk talk show so zaujímavými hosťami. V areáli nebudú chýbať stánky s občerstvením, kde môžu všetci prítomní doplniť energiu či rôzne atrakcie, kde sa dozaista poriadne vybláznia najmenší. Príjemnú atmosféru dotvorí samotná lokalita Bratislavského hradu, kde sa dá oddychovať v tieni stromov alebo prežiť deň aktívne vďaka jedinečnému programu. Celým 8. júnom bude sprevádzať obľúbený moderátor Mišo Sabo.

Vďaka oficiálnemu dopravcovi podujatia - Železničnej spoločnosti Slovensko bude aj tento rok zvýhodnené cestovné, ak sa ľudia rozhodnú prísť vlakom. Každý účastník AVON Pochodu má nárok na využitie 100% zľavy na cestu späť. Pre tých, ktorí sa chystajú prísť autom je prichystaná zľava na parkovanie. Partner AVON Pochodu 2019 – IPP Park – HRAD poskytne počas 8. júna zvýhodnené parkovné – 1,50 €/ hodina, 6 €/ celý deň. Navyše, celkovú výšku parkovného vyzbieraného počas dňa venuje na boj za zdravé prsia.

Tento rok môžu ľudia prispieť kúpou trička*  a taktiež do 8. júna aj kúpou špeciálnych ružových donutov v sieti La Donuteria. Z predaja každého jedného kusu poputuje 1 € na boj za zdravé prsia. Chuť na sladké sa tak prepojila s chuťou pomáhať.

Cieľom každého ročníka charitatívneho podujatia je vyzbierať finančný výťažok, ktorý slúži na aktivity spojené s bojom za zdravé prsia. Minulý rok sa podarilo odovzdať občianskemu združeniu Zdravá žena vyše 24 000 €. Pod vedením odborného garanta projektu AVON za zdravé prsia a predsedu spomínaného OZ bola suma použitá na realizáciu vzdelávacích workshopov a seminárov zameraných na zvýšenie povedomia o rakovine prsníka a dôležitosti prevencie.

01 - Modified: 2020-11-26 08:38:35 - Feat.: - Title: Avon spustil kampaň s komičkou Simonou Salátovou 02 - Modified: 2020-09-24 09:21:55 - Feat.: - Title: Avon predstavil novú identitu značky: Watch Me Now 03 - Modified: 2019-06-10 10:34:46 - Feat.: - Title: AVON Pochod opäť pripomenul, že každá žena je nenahraditeľná 04 - Modified: 2018-08-01 12:53:59 - Feat.: - Title: AVON vyhlasuje verejnú výzvu na projekty určené na boj za zdravé prsia 05 - Modified: 2018-02-01 08:24:32 - Feat.: - Title: Avon mení logo a názov projektu, ktorý bojuje proti rakovine prsníka
menuLevel = 2, menuRoute = news/tlacove-spravy, menuAlias = tlacove-spravy, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
11. jún 2023 03:05