Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
30.11.2021, 18:12

Facebook odstránil zavádzajúce video Ľuboša Blahu o očkovaní

Poslanec zverejnil príspevok v pondelok poobede, sociálna sieť zakročila na druhý deň.

Facebook odstránil zavádzajúce video Ľuboša Blahu o očkovaní
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Ľuboš Blaha (Smer) na Facebooku dlhodobo vystupuje proti očkovaniu, pričom v pondelok poobede pridal na sociálnu sieť šesťminútové video s názvom „10 hlavných hoaxov o očkovaní, ktoré šíri vláda a liberálne kaviarne“. 

Video len za jeden deň nazbieralo 344-tisíc prehratí a 20-tisíc zdieľaní. Poslanec v ňom okrem iného uvádzal, že za tretiu vlnu môžu očkovaní a že bez vakcinácie by nevznikali nové mutácie. 

Tieto tvrdenia spolu s ďalšími vyvrátila napríklad facebooková stránka Očami farmácie, ktorej členmi sú aj viacerí odborníci:

Facebook na obsah tohto videa upozornila aj redakcia Živé.sk. Sociálna sieť potvrdila, že sa ním bude zaoberať a napokon ho odstránila. 

„Odstraňujeme dezinformácie o covide-19, ktoré vedú k bezprostrednej fyzickej ujme, a to bez ohľadu na to, kto ich uverejní,“ uviedol Facebook v stanovisku, o ktorom tiež informoval Denník N.

Okrem sociálnej siete maže nepravdivý obsah o očkovaní napríklad aj YouTube. V septembri platforma zablokovala kanál Igorovi Bukovskému.

Ľuboš Blaha už stihol zverejniť reakciu na krok sociálnej siete. Vymazanie videa považuje za cenzúru, pričom ho opätovne vložil do komentára pod svoj najnovší status. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.