Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
28.03.2018, 15:12

Slovenskí producenti uspeli vo svete. Ben Affleck a Matt Damon kúpili práva na ich seriál

Americká verzia minisérie Spravedlnost režiséra Petra Bebjaka sa čoskoro dostane na televízny trh.

Slovenskí producenti uspeli vo svete. Ben Affleck a Matt Damon kúpili práva na ich seriál
Zdroj: DNA Production

Produkčná spoločnosť Pearl Street Films, ktorú vlastnia hollywoodski herci a producenti Ben Affleck a Matt Damon, kúpila práva na sfilmovanie trojdielnej minisérie Spravedlnost z dielne slovenskej DNA Production producenta Rasťa Šestáka a Petra Bebjaka, ktorý je spolu s Tomášom Bombíkom aj autorom scenára a režisérom.

​V dohľadnej dobe sa tak na televízny trh dostane americká verzia minisérie tvorcov zo Slovenska. „Je to neuveriteľný pocit, o niečom podobnom sme ani len nesnívali. Nesmierne si to vážime,“ povedal producent Rasťo Šesták.

Len pred necelými troma týždňami získala Spravedlnost, ktorú DNA Production od námetu, cez scenáre, nakrúcanie až po postprodukciu vyrobila pre Českú televíziu, mimoriadne cennú sošku Českého leva v kategórii Najlepší televízny film alebo miniséria.

​DNA Production sa podpísala pod množstvo úspešných televíznych projektov nielen v Česku, ale aj na Slovensku. Medzi najznámejšie seriály patria Za sklom, Rex, Odsúdené, Dr. Ludsky, Mesto tieňov, Najväčšie kriminálne prípady Slovenska, Ako som prežil, Mordparta, Kriminálka Anděl, Specialisté alebo filmy ako napríklad Marhuľový ostrov alebo Čistič.

V súčasnosti tím - režisér Peter Bebjak a producent Rasťo Šesták - nakrúca pre TV JOJ minisériu Trhlina na motívy rovnomennej úspešnej knihy Jozefa Kariku, rozprávku Vianočné želanie pre RTVS a pripravujú aj film Správa o úteku dvoch Slovákov z koncentračného tábora Osvienčim podľa knihy Čo Dante nevidel. 

Spravedlnost (2017)

  • Producenti: Rasťo Šesták, Peter Bebjak, Kateřina Ondřejková
  • Réžia: Peter Bebjak
  • Scenár: Tomás Bombík, Peter Bebjak
  • Kamera: Martin Žiaran
  • Hrajú: Ondřej Vetchý, Martin Finger, Elizaveta Maximová, Jitka Schneiderová, Lukáš Vaculík

Akú cenu musí zaplatiť detektív vyšetrujúci prípad vraždy prominentného sudcu, ktorý spáchala jeho dcéra? Príbeh trojdielnej mniisérie Spravedlnost začína, keď dvadsaťročná Lily pribieha v šoku uprostred noci do bytu svojho otca, policajného vyšetrovateľa Richarda, aby mu celá od krvi povedala, že v sebaobrane zabila svojho milenca. Potom, čo Richard zistí, že zavraždeným je prominentný sudca Kowalský, rozhodne sa dcéru kryť. Zametie stopy a telo zakope. Keď sa Kowalského pozostatky napokon nájdu, vyšetrovanie je pridelené práve kriminalistickému tímu, ktorý vedie Richard. V priebehu vyšetrovania však zisťuje, že dôkazy, ktoré získavajú, sú v rozpore s verziou jeho dcéry. Vraha síce divák pozná od začiatku, ale až do konca ostáva v napätí, pretože okolnosti a príčiny vraždy, ktorá ovplyvnila množstvo životov, sa dozvedá až postupne. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.