Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
03.04.2018, 12:48

V RTVS končí skúsená moderátorka Oľga Baková

Moderátorka končí po interných personálnych zmenách.

V RTVS končí skúsená moderátorka Oľga Baková
Zdroj: RTVS

Článok sme doplnili o vyjadrenie RTVS.

Len prednedávnom Stratégie písali, o tom, že na poste šéfeditorky rozhlasového zahraničného spravodajstva RTVS končí dlhoročná skúsená moderátorka Slovenského rozhlasu Oľga Baková. Denník N prichádza s informáciou, že Oľga Baková definitívne odchádza z RTVS na vlastnú žiadosť.

Pred mesiacom prešli redakcie rozhlasového a televízneho spravodajstva vo verejnoprávnej inštitúcii organizačnou zmenou. Zrušili sa pozície desiatich šéfeditorov, z toho štyri v televíznom a štyri v rozhlasovom spravodajstve. Zvyšné dve pozície sa týkali Rádia Slovenska a Rádia_FM. Jedna z pozícii v rozhlasovom spravodajstve sa týkala aj Oľgy Bakovej. Tej mala byť ponúknutá pozícia editorky, neskôr aj radovej redaktorky. S tým však podľa Baková nesúhlasila, z RTVS preto odchádza.

Podľa hovorkyne RTVS Eriky Rusnákovej personálne zmeny týkajúce sa zrušenie pozícií šéfeditorov "sprehľadní a zjednoduší manažérske procesy a ušetrí verejné financie". Zatiaľ čo deviati zamestnanci podľa Rusnákovej iné ponúknuté pracovné miesta prijali, pani Baková ponúknuté miesto editora odmietla. Čo sa týka relácie Silná zostava, Oľga Baková ju bude, v prípade záujmu, na základe samostatnej autorskej zmluvy moderovať.

Oľga Baková je dlhoročnou redaktorkou a spravodajkyňou Slovenského rozhlasu. V minulosti prinášala reportáže z východnej Ukrajiny, pôsobila aj ako reportérka a spravodajkyňa Slovenského rozhlasu z Washingtonu. Od leta minulého roka moderovala na Dvojke ženskú diskusnú reláciu Silná zostava. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.