Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
24.05.2018, 12:50

Futbalovú Ligu majstrov bude vysielať nový športový kanál Orange Sport

Nový samostatný športový kanál vzniká v spolupráci so spoločnosťou O2 Czech Republic.

Futbalovú Ligu majstrov bude vysielať nový športový kanál Orange Sport
Zdroj: Reuters

Orange Sport bude nasledujúce tri sezóny (2018/2019, 2019/2020 a 2020/2021) vysielať zápasy futbalovej Ligy majstrov UEFA a množstvo ďalšieho športového obsahu. Nový kanál bude od spustenia, v auguste 2018, dostupný pre všetkých zákazníkov Orangeu, avšak hlavným cieľom je sprístupniť ligu šampiónov ešte väčšiemu počtu slovenských divákov, ako to bolo doteraz.

„Získanie Ligy majstrov potvrdzuje našu stratégiu v oblasti televízneho biznisu a umožňuje predstaviť našim zákazníkom výnimočný balík služieb založený na exkluzívnom obsahu. V súčasnosti finalizujeme programovú štruktúru Orange Sport, ktorú dopĺňame o ďalšie ligové súťaže, športy a formáty,“ uviedol Pavol Lančarič, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Orange Slovensko a pokračuje: „Súvisiacim krokom je výrazné rozširovanie pokrytia digitálnej televízie Orange TV a konvergentného balíka Love, aby sme výhody prémiového športového obsahu mohli priniesť čo najväčšiemu počtu zákazníkov.“

Partnerom Orangeu je spoločnosť O2 Czech Republic, ktorá je pre nasledujúce tri sezóny výhradným držiteľom kompletných práv na futbalovú Ligu majstrov UEFA na českom i slovenskom trhu.

„Hľadali sme najefektívnejšiu možnosť, ako takú žiadanú a atraktívnu súťaž, dostať medzi slovenských fanúšikov. S ohľadom na veľké plány v oblasti televízie splnil tieto očakávania na slovenskom trhu práve Orange. Vďaka vzájomnej spolupráci tak prichádza nová športová stanica Orange Sport, ktorá prinesie exkluzívny futbal, pričom výroba zápasových štúdií či prenosov bude pod vedením O2 prebiehať v štúdiu v pražskej O2 aréne,“ priblížila Anna Lenerová, šéfka obsahu O2 Czech Republic.

Ako informovala spoločnosť Orange Slovensko, okrem živých prenosov zápasov Ligy majstrov so slovenským a českým komentárom budú vysielanie tvoriť zostrihy zápasov, štúdio, rozhovory a ďalší zaujímavý športový obsah. Z pohľadu zákazníkov pribudnú najmodernejšie možnosti, prostredníctvom ktorých môžu digitálnu televíziu od Orangeu sledovať:na počítači, tablete alebo smartfóne.

„Dlhodobým zámerom digitálnej TV od Orangeu je najlepšia používateľská skúsenosť a interaktivita, ktorá divákov ešte viac vtiahne do diania na obrazovke,“ dodáva Pavol Lančarič.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.