Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
12.06.2018, 13:13

RTVS odvysiela všetkých 64 zápasov MS vo futbale

Šampionát v Rusku štartuje 14. júna . RTVS prinesie okrem zápasov aj Štúdio MS a denný sumár Highlighty.

RTVS odvysiela všetkých 64 zápasov MS vo futbale
Zdroj: RTVS / Luboš Hlavena, moderátor priamych prenosov MS vo futbale 2018

Po hokejovom šampionáte v Dánsku RTVS prináša športovým priaznivcom najväčší futbalový sviatok Majstrovstvá sveta vo futbale v Rusku. V televíznom vysielaní od 14. júna odštartuje maratón zápasov spolu so Štúdiom MS a denným hodinovým sumárom Highlighty z diania na šampionáte.

RTVS zo svetového šampionátu odvysiela všetkých 64 zápasov v 56 priamych prenosoch + 8 záznamoch. V programovej ponuke MS nebude chýbať hodinový sumár denného programu tzv. Highlighty, ktoré odvysiela prevažne Jednotka po večernom zápase.

V úvodný deň futbalového šampionátu 14. júna ponúkne RTVS na Jednotke hodinový otvárací ceremoniál spolu s úvodným duelom medzi reprezentáciami Ruska a Saudskej Arábie.

Vynovené televízne štúdio

Televízne štúdio RTVS bude disponovať unikátnou veľkou LED stenou a virtuálnou grafikou. Nová LED stena je 14 metrov dlhá s celkovou rozlohou vyše 40 m2, čo je v európskom kontexte výnimočné. Okrem toho pribudne aj špeciálna virtuálna grafika, prostredníctvom ktorej budú mať diváci možnosť počas zápasu sledovať vybraných hráčov resp. zaujímavé tímové údaje.

Zdroj: RTVS / Luboš Hlavena, moderátor

​Z dejiska šampionátu bude zápasy komentovať Marcel Merčiak spolu s expertom Mariánom Zemanom v závere šampionátu a reportérkou Dominikou Komrhelovou. V bratislavskom štúdiu budú pripravení komentátori a moderátori Ľuboš Hlavena, Tomáš Košec, Richard Fekete a Oľga Hamadejová.

„MS vo futbale sú pre RTVS najväčšou športovou udalosťou tohto roka. Našou snahou je priniesť televíznym divákom atraktívne nové štúdio, profesionálny prístup a silný športový zážitok. Rozhlasovým poslucháčom poskytneme kompletný prehľad o priebehu futbalového šampionátu a dianie z Ruska odprezentujeme ako dôležitú udalosť v on-line prostredí," uviedol šéf športovej sekcie RTVS Matej Hajko.

Špeciálny web o priebehu turnaja

Okrem toho RTVS pripravuje k MS v futbale vlastnú špeciálnu webovú stránku futbal.rtvs.sk, kde bude od 14. júna dostupný kompletný prehľad zápasov„Futbaloví fanúšikovia na nej nájdu všetky potrebné informácie o vysielaní RTVS zo šampionátu a priebehu turnaja," doplnil Matej Hajko. Na nej ponúkne naživo online stream zo všetkých 64 zápasov šampionátu, denné spravodajstvo, články, výsledky a krátke zostrihy zo zápasov.

Futbaloví priaznivci sa môžu tešiť aj na komunikáciu prostredníctvom sociálnych sietí, kde RTVS poskytne čo najviac informácií o programe na MS, výsledky zápasov a najlepšie momenty.

Rádio Slovensko 

Futbalový šampionát bude rezonovať aj v éteri Rádia Slovensko. O vývoji všetkých zápasov bude rozhlas informovať v pravidelnom hodinovom spravodajstve, vo všetkých Rádiožurnáloch a v športovom sumári dňa. Na záverečný víkend, ktorý vyvrcholí finálovým stretnutím, vycestuje do Moskvy dvojica reportérov – Jozef Jarkovský a Vladimír Pančík. V Rádiu Slovensko prinesie naživo finálové stretnutie a počas spomínaného víkendu aj množstvo živých vstupov a materiálov priamo z ruskej metropoly.

Futbal ako z veľkej knihy

Súčasťou televíznej ponuky k MS vo futbale RTVS pripravila od 21. mája tematickú kampaň pod názvom Futbal ako z veľkej knihy ako poctu velikánom ruskej literatúry. Slávne diela od Dostojevského, Tolstoja, Turgeneva, Čechova, Gogoľa autori kampane premietli do pamätných okamihov MS.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.