Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
06.09.2018, 12:20 Aktualizované dňa 06.09.2018 o 15:00

Bývalý šéf spravodajstva sa vracia do RTVS

Rybanský nastúpi na pozíciu riaditeľa Informačných okruhov Slovenského rozhlasu. Správu sme aktualizovali o vyjadrenie RTVS.

Bývalý šéf spravodajstva sa vracia do RTVS
Zdroj: RTVS

Do RTVS sa vracia Juraj Rybanský, ktorý z nej pred pol rokom odišiel zo zdravotných dôvodov. Pozíciu šéfa spravodajstva zastával do 28. februára, kedy ho nahradil Vahram Chuguryan. 

Rybanský nastúpil do RTVS v septembri minulého roka, na pozícii vystriedal vtedajšieho šéfa spravodajstva Lukáša Dika. Bol jedným z prvých manažérov, ktorých vymenoval do funkcie šéf RTVS Jaroslav Rezník.

Teraz sa Rybanský do RTVS vracia, nie však na pôvodnú pozíciu, ale má byť podriadený Michalovi Dzurjaninovi a zastávať funkciu riaditeľa Informačných okruhov Slovenského rozhlasu. Informáciu ako prvý priniesol portál omediach.com

„V súčasnosti prebiehajú rokovania, ak sa dohodneme, mal by som nastúpiť v polovici mesiaca,“ povedal pre portál Rybanský. Ako ďalej dodal, s ponukou ho oslovil generálny riaditeľ Jaroslav Rezník. Momentálne stojí pred podpísaním zmluvy.

"Tešíme sa, že zdravotný stav Juraja Rybanského sa zlepšil natoľko, že sa môže opätovne stať plnohodnotným členom RTVS. V septembri nastúpi v Odbore informačných programových služieb Slovenského rozhlasu, aby s nadhľadom na dennej a týždennej báze vyhodnocoval a hľadal možnosti, čo najefektívnejšieho prepojenia spravodajstva a publicistiky na informačných okruhoch SRo," uviedla Erika Rusnáková, hovorkyňa RTVS.

Rybanský pracoval do roku 2006 v Slovenskom rozhlase ako šéf spravodajstva, neskôr bol editorom RTVS. Po roku 2012 až do svojho návratu do RTVS pôsobil na tlačových oddeleniach ministerstiev životného prostredia a hospodárstva.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.