Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
13.09.2018, 12:18

Prieskum: Najobjektívnejšie televízne spravodajstvo má Markíza a RTVS

Ukázal to najnovší prieskum spoločnosti Median SK.

Prieskum: Najobjektívnejšie televízne spravodajstvo má Markíza a RTVS
Zdroj: TV Markíza

Najobjektívnejšie televízne spravodajstvo mali v druhom štvrťroku 2018 televízia Markíza a verejnoprávny RTVS. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu spoločnosti Median SK.

V období apríl až jún 2018 odpovedali respondenti na otázku „Ktorá televízia má podľa Vás najobjektívnejšie spravodajstvo?“ nasledovne:​ 

TV Markíza označilo v prieskume za najobjektívnejšiu 23,8 percenta respondentov. K druhému RTVS sa priklonilo 23,5 percenta účastníkov prieskumu. Na treťom mieste skončilo spravodajstvo TV JOJ s výsledkom 19 percent. Spravodajskú televíziu TA3 označilo za najobjektívnejšiu 16,3 percenta ľudí, inú televíziu uviedlo 2,9 percenta opýtaných. Respondenti mohli v prieskume určiť len jednu televíziu, pričom 13,9 percenta z nich sa k otázke nevyjadrilo.
      

Zdroj: MML Omnibus, 2018/II

​Voči predošlému obdobiu si TV Markíza pohoršila o necelé 3 percentuálne body a RTVS si pohoršila o viac ako 1 percentuálny bod. Naopak TV JOJ si o 0,3 percentuálneho bodu prilepšila a takisto TA3- zlepšenie o 3 percentuálne body.

Vývoj najobjektívnejšieho spravodajstva:

Zdroj: MML Omnibus, 2018/II

​Terénny zber dát prebiehal v termíne apríl až jún 2018 kvótnym výberom. Respondenti tvoria reprezentatívnu vzorku populácie SR podľa údajov ŠÚ SR. Prieskumu verejnej mienky zameraného na spravodajstvo v slovenských televíziách sa zúčastnilo 2.003 respondentov vo veku 14 až 79 rokov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.