Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
21.12.2018, 12:15

Významná akvízícia na trhu operátorov: Majiteľ Skylinku kúpil freeSAT

Transakcia podlieha schváleniu regulátora a mohla by byť dokončená v prvej polovici budúceho roka.

Významná akvízícia na trhu operátorov: Majiteľ Skylinku kúpil freeSAT
Zdroj: Skylink

Spoločnosť M7 Group, ktorá v Českej a Slovenskej republike prevádzkuje satelitnú platformu Skylink, kúpi satelitnú časť firmy Liberty Global na Slovensku, v Česku, Rumunsku a Maďarsku.

Transakcia podlieha schváleniu regulátora a mohla by byť dokončená v prvej polovici budúceho roka. Firma to dnes oznámila v tlačovej správe.

Satelitný operátor Skylink tak získa zhruba 800-tisíc nových zákazníkov, ktorých mala Liberty Global v krajinách východnej Európy.

Liberty Global poskytuje v Maďarsku satelitné služby pod značkou UPC Direct, na Slovensku a v Česku ako freeSAT a v Rumunsku pod značkou FocusSat. Liberty Global v tomto roku predala na Slovensku a v Čechách káblovú firmu UPC operátorovi Vodafone.

"Je to logická akvizícia, ktorá nám umožňuje konsolidovať aktivity satelitnej televízie spoločnosti Skylink na slovenskom a českom trhu a zároveň vstúpiť na dva nové trhy. Okrem toho budeme môcť na týchto dvoch nových trhoch rozširovať svoju hybridnú satelitnú a OTT TV platformu (televízne vysielanie cez internet). Na našich ostatných trhoch je platforma OTT už používaná zhruba 15 až 20 percentami zákazníkov," uviedol generálny riaditeľ M7 Hans Troelstra.

Skylink má celkom na Slovensku a v Česku podľa vlaňajších údajov okolo 1,65 milióna zákazníkov, z toho asi 65-tisíc pripadá na Slovensko. Milión užívateľov platí mesačný servisný poplatok a 650-tisíc si predpláca niektorý z programových balíčkov.

Vodafone oznámil prevzatie niektorých aktivít poskytovateľa káblovej televízie a širokopásmových služieb Liberty Global vlani v máji. Transakcia v hodnote 18,4 miliardy eur zahŕňa najväčšiu českú káblová spoločnosť UPC, ktorá poskytuje televízne služby, vysokorýchlostný internet a služby spojené s telefonovaním prostredníctvom pevnej linky.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.