Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.01.2019, 14:35

Markíza štartuje The Voice. Na JOJ sa vráti V siedmom nebi

Novú sezónu The Voice Česko Slovensko uvedie Markíza na začiatku februára.

Markíza štartuje The Voice. Na JOJ sa vráti V siedmom nebi
Zdroj: TV Markíza

Na obrazovky televízií Markíza a Nova sa po štyroch rokoch vracia The Voice Česko Slovensko, kde o víťazovi rozhoduje len hlas a schopnosť zaujať. Spevácka súťaž bude mať premiéru v nedeľu 10. februára o 20:30. Konkurovať jej bude V siedmom nebi, ktoré JOJ odštartuje 27. januára, a seriál Strážmajster Topinka na RTVS.

Výkony všetkých súťažiacich bude posudzovať nová štvorica koučov, v tíme budú až traja nováčikovia – Jana Kirschner, Kali a Vojtěch Dyk, ktorých doplní ostrieľaný frontman Kabátov Josef Vojtek.

Novinkou v súťaži bude aj moderátorská dvojica, ktorá bude zložená z dvoch speváčok – slovenskú stranu bude zastupovať Mária Čírová a českú Tereza Kerndlová.

Informácie zo zákulisia speváckej súťaže prinesie The Voice Zone, ktorú budú moderovať česká rapová speváčka Sharlota a Matúš Krnčok známy najmä z rozhlasového éteru. V online programe budú môcť diváci sledovať bezprostredné reakcie koučov a účinkujúcich, neodvysielané zábery i reportáže o tom, ako táto veľká šou vzniká. Dostupný bude vždy po skončení televízneho dielu The Voice Česko Slovensko na webe Markizy.

Absolútny víťaz The Voice získa prestížny titul najlepšieho hlasu Česka a Slovenska a k tomu výhru v hodnote 75-tisíc eur.

Formát bol s názvom Hlas Česko Slovenska jarným ťažiskovým projektom Markízy a Novy v rokoch 2012 a 2014. Víťazstvom v súťaži sa môžu pochváliť Slovenka Ivanna Bagová a Češka Lenka Hrůzová. Prvá česko-slovenská verzia dosiahla v čase svojho vysielania priemerný trhový podiel takmer 35 percent v obchodnej cieľovej skupine 12-54, v priemere si ju pozrelo takmer 700-tisíc divákov starších než 12 rokov. Režisérom bol rovnako Pepe Majeský.

Za pôvodom holandskou šou spoločnosti Talpa stojí mediálny magnát a producent John de Mol. V domovskej krajine bola šou uvedená premiérovo v septembri 2010 a stala sa jedným z najúspešnejších televíznych projektov v histórii, keď prilákala k obrazovkám cez tri milióny divákov. O tri mesiace neskôr uviedla prvú sériu The Voice americká televízna stanica NBC, ktorá túto jeseň odvysiela už pätnástu sériu. Formát získal štyri ceny Emmy a na piatu je aktuálne nominovaný. Doteraz vzniklo už 67 lokálnych verzií, ktoré sa vysielajú vo viac než 180 krajinách po celom svete.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.