Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
21.12.2018, 11:25

Markíza potvrdila posledného kouča The Voice Česko Slovensko. Je ním frontman Kabátov Pepa Vojtek

Šou The Voice Česko Slovensko odštartuje na jar 2019 na obrazovkách televízií Markíza a Nova.

Markíza potvrdila posledného kouča The Voice Česko Slovensko. Je ním frontman Kabátov Pepa Vojtek
Zdroj: TV Markíza

Už na jar nového roku odštartuje Markíza spoločne s Novou jeden z najúspešnejších svetových formátov The Voice. Do kresla pre koučov okrem Vojtěcha Dyka, Jany Kirschner a Kaliho zasadne aj rocker Josef Vojtek.

Pepa Vojtek nie je v šou The Voice Česko Slovensko žiadnym nováčikom. V minulých ročníkoch pôsobil ako kouč  a svoju zverenkyňu dokonca doviedol až k samotnému víťazstvu. Pepa Vojtek sa navyše vo svete šoubiznisu pohybuje už veľa rokov. S jednou z najobľúbenejších českých kapiel Kabát vypredávajú obrovské haly a na svojom konte majú veľké množstvo hitov. Spevák pôsobí aj v mnohých muzikáloch.

„Pohybujem sa na hudobnej scéne od roku 1986 a na muzikálovej od roku 1995, myslím, že za tú dobu som nazbieral dosť skúseností,“ hovorí Pepa Vojtek. A čo tohto kouča donúti otočiť kreslo? „Nemusí to byť dokonalý spev, ale je to originalita, energia, ktorú pocítite, aj keď ste otočený chrbtom.“

„Som veľmi rád, že trojicu koučov doplní práve Pepa Vojtek, s ktorým sme spolupracovali aj v minulých ročníkoch tejto šou. Pepa je veľkým prínosom a rozhodne má divákom, a hlavne súťažiacim, čo ponúknuť,“ hovorí kreatívny producent a režisér šou Pepe Majeský.

Licencovaný program The Voice bol s názvom Hlas Česko Slovenska jarným ťažiskovým projektom Markízy a Novy v rokoch 2012 a 2014. Prvá česko-slovenská verzia dosiahla v čase svojho vysielania priemerný trhový podiel takmer 35 percent v obchodnej cieľovej skupine 12-54, v priemere si ju pozrelo takmer 700-tisíc divákov starších než 12 rokov. Režisérom bude, rovnako ako v predchádzajúcich sériách, Pepe Majeský. 

„Táto šou je o hlase, hľadáme najlepší hlas oboch krajín a na ničom inom vlastne nezáleží. V tom je práve sila tohto formátu, a preto je aj naďalej jednou z najlepších šou na svete,“ hovorí Majeský.

Za pôvodom holandskej šou spoločnosti Talpa stojí mediálny magnát a producent John de Mol. V domovskej krajine bola šou uvedená premiérovo v septembri 2010 a stala sa jedným z najúspešnejších televíznych projektov v histórii, keď prilákala k obrazovkám cez tri milióny divákov. O tri mesiace neskôr uviedla prvú sériu The Voice americká televízna stanica NBC, ktorá túto jeseň odvysiela už pätnástu sériu. Formát získal štyri ceny Emmy a na piatu je aktuálne nominovaný. Doteraz vzniklo už 67 lokálnych verzií, ktoré sa vysielajú vo viac než 180 krajinách po celom svete.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.