Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
21.10.2019, 06:00

Do kín prichádza nová romantická komédia. Šťastný nový rok vám zaprajú známe seriálové herečky

Film bude mať premiéru začiatkom decembra. Pozrite si trailer.

Do kín prichádza nová romantická komédia. Šťastný nový rok vám zaprajú známe seriálové herečky
Zdroj: Instagram / Šťastný nový rok

Na jar minulého roka priniesla Markíza na obrazovky seriál Milenky zo života štyroch tridsiatničiek, ktoré si hľadali svoju vlastnú cestu za šťastím v živote. V réžii Jakuba Kronera (Lóve, LokalFilmis) sa v hlavných úlohách predstavili Táňa Pauhofová, Gabriela Marcinková, Zuzana Norisová a prvýkrát na Slovensku aj Antónia Lišková pôsobiaca v Taliansku.

Milenky
Zdroj: TV Markíza

​Seriál pre televíziu pripravila producentka Adriana Kronerová, ktorá siahla po úspešnom britskom formáte Mistresses, ktorý adaptovala na slovenské pomery. Dvanásť epizód vysielala Markíza v piatkové večery, pri obrazovkách bolo priemerne 370-tisíc divákov a ďalších 100-tisíc si pozrelo seriál na webe.

Pokračovanie seriálu nebolo možné, keďže britská predloha mala len 16 častí. Tvorcovia sa však rozhodli využiť potenciál seriálu a nakrútili vianočný film. „Mali sme veľké šťastie, že sa nám podarilo dať dohromady skvelú zostavu talentovaných ľudí. Myslím si, že medzi nimi herečkami vznikla veľmi dobrá „chémia“ a bola by škoda to nevyužiť,“ povedala v rozhovore pre Stratégie producentka Adriana Kronerová.

K vianočnej romantickej komédii napísala scenár, ktorý však so seriálom nemá veľa spoločného. Príbeh začína pár dní pred Vianocami a končí na Nový rok. Cez množstvo komických a romantických situácií ukazuje, že láska má veľa podôb, ale nakoniec si každého nájde.

Zdroj: Instagram / Šťastný nový rok

​Vo filme doplní štvoricu hlavných predstaviteliek zo seriálu Alexandra Borbély, ktorú preslávila najmä úloha Márie vo filme O tele a duši (On Body and Soul) alebo rola Katy vo filme Sklenená izba. Ženským hrdinkám vytvorili mužský protipól Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Jakub Prachař, Marek Majeský a Ervin Nagy. Vo filme sa predstaví aj Milka Vášáryová a Jiří Bartoška.

Snímka sa nakrúcala v zimnom prostredí Vysokých Tatier. Režisérom je Jakub Kroner, hudbu k filmu vytvoril Marián Čekovský.

„Pre mňa je to obrovská česť a skvelá skúsenosť, že som mohol robiť s týmito hercami. Pre mňa sú tu zozbieraní najlepší herci a herečky z Česka a Slovenska. Volám ich Avengeri,“ povedal pri predstavení filmu na festivale v Karlových Varoch režisér Jakub Kroner s odvolaním sa na superhrdinov z marvelovského komiksu The Avengers.

Romantická komédia Šťastný nový rok bude mať premiéru 5. decembra. Pozrite si trailer:

Šťastný nový rok

  • Premiéra: 5. decembra 2019
  • Producent: Adriana Kronerová
  • Réžia: Jakub Kroner
  • Scenár: Adriana Kronerová
  • Kamera: Mário Ondriš
  • Hudba: Marián Čekovský
  • Hrajú: Táňa Pauhofová, Emília Vášáryová, Gabriela Marcinková, Antónia Lišková, Zuzana Norisová, Anna Kadeřávková, Alexandra Borbély, Karolína Tkáčová, Nina Petrikovičová, Jiří Bartoška, Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Jakub Prachař, Marek Majeský, Petr Vaněk, Ervin Nagy
  • Distribútor: Continental film

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.