Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
19.03.2020, 17:05

Galavečer OTO sa kvôli koronavírusu odkladá. Nový termín nie je zatiaľ známy

V aktuálnom ročníku získala najviac nominácií televízia Markíza.

Galavečer OTO sa kvôli koronavírusu odkladá. Nový termín nie je zatiaľ známy
Zdroj: Ocenenie OTO

Galavečer ankety Osobnosť televíznej obrazovky (OTO) sa neuskutoční v plánovanom termíne. RTVS jeho aktuálny 20. ročník mala vysielať v sobotu 4. apríla o 20:30. Pre zavedené preventívne opatrenia na spomalenie šírenia koronavírusu sa slávnostné vyhlásenie výsledkov zo strany organizátora posúva na najbližší možný termín.

OTO je anketa, v ktorej diváci raz ročne hlasujú o najobľúbenejších televíznych osobnostiach, programoch, hercoch, spevákov, skupinách a zabávačoch.

V aktuálnom ročníku najviac nominácií získala televízia Markíza. Na konte ich má 24. Nasleduje verejnoprávna RTVS s 20 nomináciami a televízia Joj s 12 nomináciami.

„V tejto situácii je dôležité ochrániť zdravie ľudí a vyvinúť maximálne úsilie na zamedzenie šírenia koronavírusu, preto považujeme posunutie vyhlásenia výsledkov za logický krok. O novom termíne vysielania galavečera budeme včas informovať,“ povedal televízny programový riaditeľ Marek Ťapák.

„Plne si uvedomujeme vážnosť aktuálnej situácie a napriek veľkému záujmu hlasujúcich sme nútení pristúpiť ku krokom smerujúcim k presunu galavečera,“ dodal riaditeľ vydavateľstva News and Media Holding Michal Teplica.

„O náhradnom termíne a mieste konania budeme divákov, reklamných a mediálnych partnerov včas informovať,“ avizovala Jana Prágerová, riaditeľka APA.

Agentúra APA je organizátorom ankety, vyhlasovateľom je týždenník PLUS 7 DNÍ a vysielateľom galavečera RTVS.

RTVS odvysiela v sobotu 4. apríla namiesto priameho prenosu galavečera OTO premiérové časti Záhady tela a Neskoro večer.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.