Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.08.2016, 17:02

Erik Tomáš: Na Robertovi Ficovi je už badať určitú únavu materiálu

„Nie som žiadny bažant, sám som zvedavý, ako sa nám bude s premiérom dariť,“ hovorí Erik Tomáš, ktorý sa vracia k Robertovi Ficovi ako jeho mediálny poradca.

Erik Tomáš: Na Robertovi Ficovi je už badať určitú únavu materiálu
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Aktuálne končíte na poste štátneho tajomníka ministerstva školstva. V čom spočíva hlavná motivácia vášho návratu k premiérovi?

Je to kombinácia dôvodov – u premiéra vznikla potreba riešiť komunikačnú stratégiu a ja som na ministerstve nedostal dostatočný priestor na riešenie  problémov. Ten určil minister a ja to rešpektujem. Ale na druhej strane som aktívny človek a chcem pracovať.

Akým smerom bude imidž Roberta Fica „formovaný“?

Imidž Roberta Fica je už za tie roky jasne vyformovaný. Nejaké radikálne zmeny by mohli byť až kontraproduktívne. Stále oslovuje veľkú časť voličov, aj keď už je badať určitú únavu materiálu. Tá je po takomto dlhom čase prirodzená, najmä ak pôsobíte vo funkcii premiéra. Takže môžeme hľadať nejaké nové, moderné, osviežujúce prvky, ale také, ktoré v jeho prípade nevyznejú smiešne.

Premiér sa už netají, že s niektorými médiami nekomunikuje. Bude tento postoj pokračovať?

Táto situácia je neštandardná, ale odmietam, že ide o jednostranný problém. Niektoré média nechcú len informovať, ale už aj robiť politiku, čo je v rozpore so zásadami žurnalistickej praxe. Takže ak chceme pozitívny posun, niečo musia zmeniť obe strany.

Čo od aktuálnej spolupráce očakávate vy?

Dlhé roky som pôsobil po boku premiéra a teraz sa vraciam. Už nie som žiadny bažant, nelietam v oblakoch. Sám som zvedavý, ako sa nám bude spolu dariť.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.