StoryEditor

Hodnotenie reklám v máji: agentúrou mesiaca je Zaraguza, top prácou video pre Slovenskú sporiteľňu

26.05.2022, 15:51

Porota hodnotila takmer 40 prác, rekordy nepadali.Slovenská sporiteľňa, Slovnaft, Všeobecná zdravotná, Craig Ramsay či Hanka sliepka influencerka, to sú klienti či práce, ktoré najviac rezonovali počas májového hodnotenia reklám asi najviac. Deväťčlenná porota zhodnotili takmer 40 prihlásených prác, pričom najviac ich bolo v kategóriách: Film - televízna reklama, Film - online video a Vizuál. Predstavme si práce, ktoré boli hodnotené najlepšie, získali po súčte priemerného hodnotenia agentúr a zadávateľov 10 a viac.

Práca#BuducnostNaSlovensku Slovenskej sporiteľne vyčnievala v májovom hodnotení vo viacerých kategóriách nakoniec priniesla Zaraguze ocenenie Agentúra mesiaca. Zaraguza v tomto prípade spolupracovala aj s agentúrou Wavemaker Slovensko.

Práca #BuducnostNaSlovensku najviac zarezonovala v kategória Media, kde koncept rozvinula Zaraguza do megaboardu na Times Square. Symbolom migrácie zo Slovenska je Amerika. Preto voľba pre symbolickú komunikáciu, ktorá by hovorila k všetkým našincom v cudzine, padla na Times Square, odôvodnila svoj nápad agentúra.

image

Buducnost je nasa, SLSP

Koncept #BuducnostNaSlovensku pre Slovenskú sporiteľňu rozvíjala agentúra aj v TV spotoch, tu práce získali prvé a tretie miesto. Pričom lepšie hodnotila porota B2B komunikáciu pre živnostníkov a podnikateľov.

V kategórii Film - televízne reklama zaujal porotu aj spot od MUW Saatchi&Saatchi pre Slovak Telekom - Skrývačka. Porota vyzdvihla najmä casting a herecké výkony malého chlapca a starého otca.

V kategórii Film - online video bodovali nad 10 dve práce. Spomenuli sme už Slovenskú sporiteľňu, ktorá sa v tejto kategórii umiestnila na druhom mieste. Predbehol ju Kaufland - práca, v ktorej svoje kuchárske majstrovstvo ukázal hokejový tréner slovenskej reprezentácie Craig Ramsay. Porote sa páčili najmä neopozerané zábery a detaily pri príprave jedla. Gratulácia putuje agentúre THIS IS LOCCO.

Poslednou prácou, ktorá si podľa poroty zaslúžila najvyššiu známku, bola práca Happy Eater od Popcorn Advertising pre Mondoux Dubai.

image

Happy Eater, Popcorn advertising

V tomto mesiaci hodnotila porota v zložení:

image

Predstavujeme porotu Hodnotenia reklám v máji

Pozrite si všetky hodnotené práce:

01 - Modified: 2022-06-09 08:41:45 - Feat.: - Title: Čo znamenajú známky, ktoré udeľuje porota na Hodnotení reklám v Stratégiách 02 - Modified: 2022-02-24 03:22:59 - Feat.: - Title: Hodnotenie reklám: agentúrou mesiaca je TRIAD, top prácou online video pre VÚB banku
menuLevel = 2, menuRoute = news/hodnotenia, menuAlias = hodnotenia, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
29. jún 2022 03:44