StoryEditor

Telekom v globálnej kampani s Billie Eilish búra stereotypy o mladých ľuďoch

12.08.2020, 12:07
Autor:
redred
Na Slovensku kampaň podporuje pätica ambasádorov, medzi nimi aj zakladateľ startupu Virtual Medicine Tomáš Brngál, či environmentálna aktivistka Natália Pažická.

Telekom odštartoval v spolupráci s Billie Eilish globálnu kampaň, v ktorej poukazuje na úspechy a potenciál mladých ľudí.

Cieľom kampane štartujúcej symbolicky na Medzinárodný deň mládeže (ktorým je každoročne 12. august) je búranie zaužívaných negatívnych stereotypov o tom, ako ľudia z Generácie Z používajú moderné technológie – napríklad že s nimi len nezmyselne márnia svoj čas.

Stredobodom novej kampane sa preto stali inšpiratívne príbehy o tom, ako mladá generácia využíva technológie v prospech celej spoločnosti.

“Sme generácia s obrovským potenciálom. Už dnes robíme obrovské množstvo úžasných vecí a to ešte len začíname,” uviedla ambasádorka projektu Billie Eilish.

“Chceme poskytnúť Generácii Z priestor a platformu na to, aby svetu ukázali, ako využívajú silu technológií v prospech všetkých,” uviedol Ondro Mikuš, senior špecialista online marketingu Telekom. “Práve vďaka spolupráci s Billie Eilish a ľuďom v celej skupine Deutsche Telekom chceme poukázať na obrovský potenciál mladých ľudí,” doplnil Mikuš.  

Generácia Z verí technológiám

Podľa výsledkov výskumu, ktorý pre skupinu Deutsche Telekom realizovala agentúra Kantar v Nemecku, Maďarsku, Poľsku a Veľkej Británii, mladí Európania vo veku 16-25 rokov vidia v moderných technológiách veľký potenciál. Až 86 percent opýtaných uviedlo, že im technológie uľahčujú spojenie s online komunitami s podobnými záujmami. Až 75 percent z nich považuje sociálne siete za dôležitý nástroj na vymedzenie sa voči nespravodlivosti.

Dokonca aj predtým, ako bolo vplyvom aktuálnej situácie školstvo nútené presunúť sa do online prostredia, až 93 percent mladých ľudí uviedlo, že považujú moderné technológie za dôležitý nástroj pre vzdelávanie a osobný rozvoj.

Telekom

Európsky prieskum „Postoje generácie Z k mobilným technológiám 2020“ bol realizovaný spoločnosťou Kantar pre skupinu Deutsche Telekom počas júla 2020 na vzorke 4005 mladých ľudí generácie Z vo veku 16 až 26 rokov v 4 európskych krajinách (Nemecko, Veľká Británia, Poľsko a Maďarsko).

Technológie v prospech všetkých

Medzinárodná kampaň štartuje už dnes vo všetkých krajinách v pôsobnosti Deutsche Telekomu krátkym filmom s Billie Eilish a množstvom inšpiratívnych hostí Generácie Z a ich skutočnými príbehmi.

Film vyvracia negatívne stereotypy o spôsoboch, akým Generácia Z používa technológie a ukazuje, ako ich využíva na zmysluplné účely - napríklad na vytváranie kampaní poukazujúcich na klimatickú zmenu, na presadzovanie rovnosti, kreativity a dokonca aj kybernetickej bezpečnosti.

Film spochybňujúci všeobecne zaužívanú predstavu, že ľudia z Generácie Z sú jednoducho posadnutí obrazovkou, je štartom širšej kampane na podporu mladej generácie a jej hľadania cesty v novom svete.

Globálna kampaň v slovenskom kontexte

Na Slovensku kampaň Telekomu podporuje pätica ambasádorov: zakladateľ startupu Virtual Medicine Tomáš Brngál, environmentálna aktivistka a ekoinfluencerka Natália Pažická, zakladateľ iniciatívy Mladí proti fašizmu Marek Mach, zakladateľ Zmudri.sk Julián Gerhart a známa youtuberka a influencerka Moma.

„Každý z nás môže prispieť svojou trochou. Nejde o to byť dokonalý. Ide len o to, mať záujem byť súčasťou zmeny a nie súčasťou problému,“ uviedla Natália Pažická.

O pokračovaní kampane na Slovensku budeme informovať v najbližších dňoch. 

01 - Modified: 2023-06-02 13:27:10 - Feat.: - Title: Deutsche Telekom spája mladých Európanov tisíckami bezplatných hudobných zážitkov 02 - Modified: 2023-06-02 10:26:17 - Feat.: - Title: Digital influencer a Social Media: Opäť skórovala práca pre sieť lekární 03 - Modified: 2023-05-29 14:03:38 - Feat.: - Title: Telekom daruje nekonečné dáta a vzdáva rešpekt všetkým, ktorí sa vedia rozdať 04 - Modified: 2023-06-02 08:46:35 - Feat.: - Title: OOH: U zadávateľov #Rešpekt citylight zabodoval, kreatívci krútili nosom 05 - Modified: 2023-06-02 09:16:56 - Feat.: - Title: Online film a video: Víťaz vraj balansuje na hrane znesiteľného trápna
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
09. jún 2023 13:07