StoryEditor

Focus na mladých: Nie je problém zasiahnuť GEN Z, ale zaujať ju (anketa Stratégií medzi expertmi digitálnych a mediálnych agentúr)

21.08.2023, 09:32
Autor:
redred
  • V ankete Stratégií sme sa zástupcov kreatívnej brandže pýtali aké inovatívne metódy a netradičné formy reklamy využívajú, aby zacielili na mladých ľudí.
  • Ako sa im darí osloviť najmladšiu generáciu Z? A vedia vôbec, kde sa nachádza?  
  • Čo im funguje a naopak nie?
  • Patrik Sabo: Mladí ľudia konzumujú médiá omnoho rýchlejšie, a pokiaľ ich nezaujmeme počas prvých sekúnd až dokonca milisekúnd, ich pozornosť ľahko stratíme.
  • Marek Pajtáš: Generácia Z žije na mobilných appkách a namiesto Googlu používa vyhľadávanie na sociálnych sieťach.
  • Patrícia Reichlová: Pozornosť mladých lepšie strhnú vizuály, ktoré nie sú vyleštené, ale je tam surovosť a extravagancia namiesto vyleštenej kampaňovej vizuality.
  • Nina Kmecová: Hovorte jazykom Gen Z, používajte ich slovník a vtipy. Ak sa vám ich podarí zabaviť, máte sčasti vyhraté. Nudný obsah vás totiž nikam nedostane.
image

Jana Malaga, Contedy

Jana Malaga

CEO

Contedy

Áno, darí sa nám ju osloviť. Máme v databáze mnohé persóny, na ktorých šírený obsah reflektuje práve generácia Z. A to nielen na Instagrame, ale aj na TikToku. Aký content tvoríme, takým si vieme pritiahnuť pozornosť tejto generácie. Myslím si, že práve toto je moment, keď na scénu vstupuje nová generácia marketérov.

Stážisti, mladí tvorcovia obsahu, nadšenci videa či sociálnych sietí. Takýmto ľuďom sa snažíme dávať šancu aj v našej agentúre, kde ich síce zaúčame nejakým nevyhnutným „tradičným“ procesom, no na druhej strane ich aj počúvame, zaujímame sa o to, ako oni vnímajú obsah tvorený súčasnými tvorcami a kto sa im prihovára.

Tam čerpáme inšpiráciu aj na výstupy, ktoré majú byť cielené práve na členov tejto generácie. Vedeli ste napríklad, že až takmer polovica príslušníkov generácie Z „googli“ na TikToku? To je len jedna z informácií, ktoré nás „starších“ možno prekvapia, no oplatí sa im venovať pozornosť. V podstate tu platí jedno: sledujeme súčasné trendy a snažíme sa ich implementovať aj do našej práce.

image

Patrik Sabo, ZenithMedia

Patrik Sabo

Digital Director

Zenith

V agentúre využívame crossmediálny monitoring médií prostredníctvom nástroja adMeter, vďaka ktorému dokážeme exaktne vyhodnotiť, na akých weboch/aplikáciách/sociálnych sieťach sa generácia Z pohybuje a tiež koľko času tam trávi. Problém ani tak nie je zasiahnuť ich, avšak skôr ich zaujať.

Faktom je, že mladí ľudia konzumujú médiá omnoho rýchlejšie, a pokiaľ ich nezaujmeme počas prvých sekúnd až dokonca milisekúnd, ich pozornosť ľahko stratíme. Vo všeobecnosti však na nich dobre platia vertikálne videá, influencerské kampane, vybrané lokálne weby pre mladých, no taktiež niektoré sociálne siete, akými sú napríklad Snapchat alebo TikTok.

image

Katarína Bartová, applepie

Katarína Bartová

New business director

applepie

Gen Z je generácia, ktorá vyrástla s technológiami a je vysoko prepojená s digitálnym svetom. Preto uprednostňuje spôsoby komunikácie, ktoré sú rýchle, pohodlné a ľahko dostupné prostredníctvom jej smartfónov. Gen Z je vysoko aktívna na platformách sociálnych médií, ako sú Instagram, TikTok... Riešenia postavené na daných insidoch nám jednoducho fungujú.

image

Patrik Vavrovič, ContentFruiter
 

Patrik Vavrovič

Managing Director

ContentFruiter

Každá firma dnes bojuje o získanie pozornosti. Každú generáciu (X,Y či Z) charakterizuje aj to, ako náročne je získať jej pozornosť. Pri generácii Z jednoznačne platí, že získať jej pozornosť je extrémne náročné a ešte ťaž...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2023-08-22 10:47:32 - Feat.: - Title: Umelá inteligencia mení predstavy nevidiacich na skutočnosť 02 - Modified: 2023-08-20 12:17:05 - Feat.: - Title: Mladí uprednostňujú online a hľadajú zodpovedné značky 03 - Modified: 2023-08-16 08:27:57 - Feat.: - Title: V novej kampani Kauflandu na moderné K Park ihriská sa objaví Separ 04 - Modified: 2023-08-07 12:15:03 - Feat.: - Title: SPECTRUM Tower prináša riešenie turbulentnej doby pre office budovy. Kampaň pripravila agentúra 2CREATE 05 - Modified: 2023-08-03 07:19:06 - Feat.: - Title: TV reklama: Insight pôsobí unaveno, ale ninja dekorácia mu dodáva sviežosť
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
30. august 2023 15:04