Kaufland.
StoryEditor

Kaufland má nový spot o kupónoch. Vyzerá ako reality show

14.09.2023, 13:23
Autor:
redred

Spot je z dielne THIS IS LOCCO, produkciu zastrešil Playground 13, režíroval Tomáš Řehořek.

Už vyše dvoch rokov ľudia využívajú Kaufland Card, a to nie len v jej fyzickej podobe ale aj v digitálnej verzii v aplikácii Kaufland. Jednou z výhod je možnosť zbierať body, ktoré si vedia zákazníci zameniť za zľavové kupóny. A práve túto funkcionalitu vtipne demonštruje aj najnovší spot.

Zľavy na kupónoch sú často naozaj vysoké, a ak si ich človek zabudne aktivovať pred nákupom, príde o možnosť ušetriť aj väčšiu sumu peňazí. Najnovší spot dramatizuje práve takéto “pozabudnutie.” Kupóny si zabudne aktivovať Jakub, čo sa vôbec nepáči jeho manželke Lýdii. A nebude chýbať ani Mišo Hudák, sused ústrednej dvojice.

V spote sme svedkami bežnej manželskej hádky, ktorá začne, ako to už býva, úplnou maličkosťou – Jakub zabudne aktivovať kupóny. Keďže však ide o kupóny na Kaufland Card, kde býva ušetrenie naozaj značné, vypukne veľká dráma. A práve preto sme si požičali formát reality show, ktorý je založený práve na dramatizácii maličkostí,” hovorí Martin Polakovič, copywriter z THIS IS LOCCO.

Kaufland.

Na reality show spot odkazuje “situačnou” kamerou, v ktorej nie je núdza o prudký zoom, tzv. “interview room”, v ktorom sú spovedaní hlavní aktéri, aj typickým komentujúcim hlasom Petra Rúfusa. Výsledný dojem nás teda necháva na pochybách – sledujeme ešte reklamu alebo epizódu Susedských prípadov?

Humor je už tradične základnou esenciou komunikácie Kauflandu a vieme, že môže mať mnoho podôb. Jednou z nich je aj paródia, ktorú veľmi radi využívame. V tomto prípade sme si vzali na mušku reality show. Tento formát nám ponúka množstvo príležitostí na vtipné situácie a vzhľadom na to, že hlavné postavy našej komunikácie sú susedia a jednou z najikonickejších slovenských seriálov, ktoré s feelingom reality show pracujú, sú Susedské prípady, je aj úplne prirodzenou voľbou. Dôležité tiež je, že v ňom vidíme aj veľký potenciál na rozvíjanie do budúcna,” dodáva Juraj Kováč, creative & strategy director z THIS IS LOCCO.

Spot je nasadený výlučne v online priestore.

Vizitka kampane

Klient: Kaufland Slovensko (Janka Klvačová, Lenka Valachovičová, Barbora Šmidová)

Agentúra: THIS IS LOCCO

Creative Director: Juraj Kováč

Art Director: Juraj Sapara

Copywriter: Martin Polakovič

Account Manager: Michal Ružica, Diana Hromeková

Strategy Director: Juraj Kováč

Produkcia: Playground 13

Réžia: Tomáš Řehořek

01 - Modified: 2023-09-11 10:37:34 - Feat.: - Title: Vizuál: Zopár prác získalo slušné body, nadštandard sme ale nenašli 02 - Modified: 2023-09-11 10:04:26 - Feat.: - Title: Out of home: Porote sa najviac páčila práca JANDL pre Bratislavskú vodárenskú 03 - Modified: 2023-08-31 08:00:00 - Feat.: - Title: Oceňovaná kampaň Nespokojní zamestnanci Kauflandu pokračuje spotom s lingvistkou Emíliou 04 - Modified: 2023-08-21 08:34:51 - Feat.: - Title: Focus na mladých: Nie je problém zasiahnuť GEN Z, ale zaujať ju (anketa Stratégií medzi expertmi digitálnych a mediálnych agentúr) 05 - Modified: 2023-08-16 08:27:57 - Feat.: - Title: V novej kampani Kauflandu na moderné K Park ihriská sa objaví Separ
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
14. september 2023 13:26