Reputácia ovplyvňuje vzťahy s donormi, partnermi, verejnosťou a rozhoduje a udržateľnosti projektov. Zástupcov firemných nadácií a neziskových organizácii sme sa pýtali, ako si ju budujú. Zaujímalo nás, či cítia tlak neustále obhajovať svoju prácu a transparentne vysvetľovať jej dopady. Dá sa v sektore nadácií, nadačných fondov a občianskych združení budovať love brand?
Simona Šípovámanažérka pre spoločenskú zodpovednosť a komunity správkyňa
ČSOB nadácia
Pri budovaní love brandu je najdôležitejšia konzistentnosť, jasná stratégia a schopnosť reagovať na aktuálne potreby a dianie v spoločnosti. To sú piliere, na ktorých ČSOB nadácia stojí už viac než 15 rokov. Vnímame, že pre spoločnosť má posilňovanie digitálnych zručností a kritického myslenia čoraz väčší význam. Je pre nás záväzkom podporovať projekty, ktoré pomáhajú krajine posúvať sa vpred, najmä v oblasti inovácií a smart technológií. Zároveň nezabúdame ani na ľudí so zdravotným znevýhodnením, ktorým sa snažíme otvárať dvere do digitálneho sveta.
Barbara Henterovásprávkyňa
Nadácia Slovenskej sporiteľne
Dôveru a reputáciu Nadácie Slovenskej sporiteľne budujeme najmä dlhodobou a strategickou podporou zmysluplných projektov a rozvíjaním partnerstiev s neziskovými organizáciami, ktorých prácu si vážime. Počas viac než 20 rokov existencie sme náš obraz vo verejnosti formovali predovšetkým konkrétnymi aktivitami, nie marketingom.
Komunikujeme aktívne
V poslednom období vnímame zvýšený záujem verejnosti o fungovanie neziskového sektora a o využívanie 2 % z daní, ktoré tvoria podstatnú časť nášho rozpočtu. Preto ešte otvorenejšie a aktívnejšie komunikujeme, ako pracujeme a aký dopad majú podporené projekty.
Love brand sa dá budovať aj v tomto sektore
Ale len vtedy, ak stojí na autentickom presvedčení, dlhodobej integrite a reálnych výsledkoch, nie na snahách zlepšiť reputáciu materskej organizácie.
Peter SedláčekPR manažér
Nadácia Dr. Max
Dôvera je pre nás úplný základ. Neberieme ju ako marketingovú kategóriu, ale ako niečo, čo musíme dlhodobo dokazovať konaním. Transparentnosť nie je pre nás tlak – je to povinnosť, hlavne v témach, ktoré sa dotýkajú zraniteľných skupín.
A love brand? Áno, dá sa. Ale nie kampaňami. Love br...
Zostáva vám 85% na dočítanie.