TV Markíza
StoryEditor

Sobotné Televízne noviny s Matovičom zatiaľ najsledovanejším programom sezóny

19.10.2020, 13:20
Autor:
redred
Televízne noviny Markízy si pripísali prvenstvo aj v nedeľu.

Divácky záujem o aktuálne informácie v čase boja proti šíriacej sa pandémii nového koronavírusu naďalej stúpa. V sobotu 17. októbra premiér Igor Matovič ohlásil plán plošného testovania obyvateľov Slovenska na ochorenie COVID-19.

Televízia Markíza ho preto hneď v ten istý deň operatívne pozvala do vysielania večerných Televíznych novín, aby divákom sprostredkoval všetky podrobnosti.

Sobotné vydanie hlavnej spravodajskej relácie televízie Markíza sa stalo najsledovanejším programom dňa v oboch hlavných cieľových skupinách. V širšej cieľovej skupine divákov starších ako 12 rokov išlo dokonca o doposiaľ divácky najúspešnejší program od začiatku jesennej televíznej sezóny.

Televízne noviny Markízy si v sobotu pozrelo rekordných 730-tisíc divákov, pričom zasiahli vyše 1,1 milióna divákov (AvRch 1 134 000). Sledovanosť kulminovala práve v čase rozhovoru moderátora Viktora Vinczeho s predsedom vlády Igorom Matovičom, v čase o 19:32 sledovalo Markízu až 820-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

Doposiaľ držali rekord Televízne noviny Markízy, rovnako s premiérom Matovičom, z nedele 11. októbra, ktoré sledovalo 725-tisíc divákov.

V obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 ročných divákov dosiahli sobotné Televízne noviny od začiatku septembra druhú najvyššiu sledovanosť 12,6 percenta a vysoký trhový podiel 32,7 percenta. Zároveň ide o doposiaľ druhý najsledovanejší program tejto sezóny. Prvenstvo si držia už spomenuté Televízne noviny z 11. októbra, ktoré zaznamenali rating 13,6 percenta a trhový podiel 33,5 percenta.

Televízne noviny s prvenstvom aj v nedeľu

Televízne noviny sa stali celkovo najsledovanejším programom aj v nedeľu 18. októbra, rovnako v oboch hlavných cieľových skupinách. V cieľovej skupine 12-54 zaznamenali rating 11,8 percenta a trhový podiel 29,6 percenta. Pozrelo si ich 645-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

Vysokú sledovanosť mali aj obedňajšie politické diskusie. Najsledovanejšou bolo O 5 minút 12 na Jednotke s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom a lídrom strany Hlas-SD Petrom Pellegrinim. Pozrelo si ho až 568-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Na telo televízie Markíza - mimoriadne s tromi hosťami - premiérom Igorom Matovičom, ministrom financií Eduardom Hegerom a bývalým šéfom rezortu hospodárstva Petrom Žigom sledovalo 419-tisíc divákov.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
16. január 2026 03:19