Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
14.08.2018, 09:11

Chystá sa výstava fotografií Alexandra Dubčeka. Vo vlakoch

Ide o projekt ZSSK a TASR pri príležitosti 50. výročia Pražskej jari.

Chystá sa výstava fotografií Alexandra Dubčeka. Vo vlakoch
Zdroj: ZSSK

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) a Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR) pripravili spoločný projekt – putovnú fotovýstavu s názvom Alexander Dubček – medzi svojimi. Cieľom spolupráce je upriamiť pozornosť na historické míľniky Slovenskej republiky, keď bola súčasťou Československa.

Ako informoval Tomáš Kováč, riaditeľ odboru komunikácie a hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko, výstava vznikla pri príležitosti 50. výročia Pražskej jari a verejnosti sa snaží priblížiť nielen fotografie súvisiace s rokom 1968, ale aj vedúceho predstaviteľa, ktorý bol v náročnom období 60. rokov 20. storočia symbolom ľudskosti.

„Je mi veľkou cťou, že sa ZSSK mohla spolupodieľať na tomto projekte. Verejnosť by nemala zabúdať na ľudí, ktorý významným spôsobom zasiahli do dejín, a Alexander Dubček je určite dôležitou osobnosťou slovenskej histórie,“ uviedol Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

Zdroj: ZSSk

Výstavu tvorí 22 čiernobielych dobových fotografií formátu A3 z rokov 1968 a 1989 – 1992, ktoré budú umiestnené vo vnútorných priestoroch vozňa. Na oknách vlaku sa budú nachádzať veľkoplošné fotografické polepy s názvom výstavy a pri vstupe do vozňa bude umiestnená informačná tabuľa s krátkym životopisom A. Dubčeka.

Alexander Dubček (1921 – 1992) bol slovenský politik, štátnik a vrcholný predstaviteľ Pražskej jari. Práve v súvislosti s obrodným procesom Československa je z historického hľadiska Dubček vnímaný ako najpozitívnejšia slovenská osobnosť tohto obdobia. Stal sa symbolom Pražskej jari a je nezmazateľne spätý s udalosťami roka ´68. Alexander Dubček zastával funkciu prvého tajomníka ÚV KSČ a presadzoval politiku „socializmu s ľudskou tvárou“. Avšak reformný proces, snažiaci sa o demokratizáciu komunistického režimu v Československu, bol ukončený inváziou vojsk Varšavskej zmluvy a na čele s Gustávom Husákom bola zavedená tzv. normalizácia.

Fotografie zo súkromného života Alexandra Dubčeka si cestujúci vlakmi ZSSK môžu pozrieť od 14. augusta do 30. novembra 2018.

Zdroj: ZSSK

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.